Kılıçdaroğlu'na Muhalefet Dili Sebebiyle Ceza

Kılıçdaroğlu'na Muhalefet Dili Sebebiyle Ceza

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan 3 dava sonuçlandı. Kılıçdaroğlu tazminat ödeyecek!

24 Haziran 2018'de geçekleştirilen seçimlerin öncesinde yoğun bir miting ve parti çalışması sürecinde olan partiler, muhalefet konusunda oldukça agresif bir tutum içerisindelerdi. Bu süreçte ise Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştirdiği söylemler başına bela oldu. Partinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ve muhalefet diline uygun düşmeyen tavırlar ortaya koyduğu gerekçesiyle tazminat davası açıldı. Açılan davalar bugün sonuçlandı ve Kemal Kılıçdaroğlu, tazminat cezasına çarptırıldı.

ERDOĞAN'IN AVUKATI TWİTTER'DA DUYURDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar, kesin bilgiyi verdi. Aydın'ın yaptığı paylaşıma göre Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak açılan 3 farklı tazminat davasının kazananı kendileri oldu. Tazminat davalarının sonucunda ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun 95 bin TL manevi tazminat ödeme cezasına çarptırıldığı bilgisine yer veren Aydın, yargının vermiş olduğu bu kararlar neticesinde muhalefet dilinin saygılı, seviyeli ve düzeyli olmasını temenni ettiklerini bildirdi.

Verilen tazminat cezası sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cephesinden henüz bir açıklama gelmezken, Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in duruşma bitiminde "hukuksuzluğu herhalükarda tanımama anlamında cübbemizi çıkarıyoruz" diyerek cübbesini masa üzerine bıraktıktan sonra salonu terk etti. Portesto amaçlı olarak bu davranışı gerçekleştiren Çelik hakkında başka bir detay aktarılmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.