İmamoğlu'ndan, İBB'de işe alınacakla ilgili yazışmalar açıklaması

İmamoğlu'ndan, İBB'de işe alınacakla ilgili yazışmalar açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediyeye işe alınaklarla ilgili CHP içerisindeki bir yazışmayla ilgili açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, yazışmanın kendi nazarında bir itibarı olmadığı söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB bünyesine referans mektuplarıyla alım gerçekleştiğine dair ortaya atılan iddialar hakkında konuştu.

İstanbul'da düzenlenen “Otomobilsiz Kent Günü” etkinlikleri kapsamında yapılan yürüyüşe katılan ve daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, CHP içerisindeki yazışma olduğuna dair ortaya atılan iddialarla ilgili bir açıklama yaparak, "Partimizin içindeki yazışmayı gördüm. Açıkçası bir cümlesi doğru, ondan sonrası yanlış. Benim nazarımda bir itibarı yok" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu belediye bünyesine yapılacak işe alımlarla ilgili yöneltilen bir soruya ise, “Medya A.Ş.’ye kaç kişi alınacak. 6 bine yakın başvuru oldu. 13 arkadaşı göreve davet edeceğiz. Bu tabi İstanbul’da değil, tüm Türkiye’deki işsizliğin geldiği noktayı bize gösteriyor. İşe uygun insanları tercih etmeye çalışacak arkadaşlarımız. Tüm iştiraklerimizde liyakati ön planda tutuyoruz. 13 elaman için 6 bine yakın başvuru gerçekten üzücü. Tümüyle hassas davranacağız bundan hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın.” yanıtını verdi.

CHP içerinde yazışmayı gördüğünü söyleyen İmamoğlu o yazıymayla ilgili de şöyle konuştu:

"Açıkçası ilk bir cümlesi doğru, gerisi yanlış. Böyle bir metodun benim için bir geçerliliği yok, doğru da değil. Orada yanlış yapan arkadaşımızla ilgili ilçe başkanlığımı gerekli işlemi yapacaktır. Herkes bizi referans yazabilir başkalarını yazabilir ancak bunun bizim için bir ayrıcalığı yoktur. Yanlış bir yazışmadır inşallah da bir an önce de düzeltilecektir."