İmamoğlu İBB'de en üst düzeyde kadın yönetici atayarak bir ilki gerçekleştirdi

İmamoğlu İBB'de en üst düzeyde kadın yönetici atayarak bir ilki gerçekleştirdi

İmamoğlu İBB'de en üst düzeyde kadın yönetici atayarak bir ilki gerçekleştirdi. 1984 yılından beri gerçekleşmeyen bir olay Ekrem İmamoğlu sayesinde yaşandı. Yeşim Meltem Şişli'yi İBB Genel sekreter yardımcılığına atadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 1984 yılından beri gerçekleşmeyen bir olaya imza attı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde en üst düzeyde kadın yönetici yer alacak. Ekrem İmamoğlu, Genel sekreter yardımcılığına Yeşim Meltem Şişli’yi atadı. Yeşim Meltem ŞİŞLİ, ilk kadın Genel sekreter yardımcısı unvanını kazandı. 1984 yılından beri bu unvana kimse sahip olmamıştı.

Genel sekreterliğe, İBB Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri, Bilgi İşlem, Yazı İşleri, Kararlar ile Satın Alma Dairesi Başkanlıkları ve İnsan Kaynakları ve Eğitim müdürlükleri bağlandı.

YEŞİM MELTEM ŞİŞLİ KİMDİR?

Yeşim Meltem ŞİŞLİ, Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunudur. TEİAŞ’ta çalışan Yeşim Meltem ŞİŞLİ buradan 2007 yılında emekli oldu. Bazı elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde çalışan Şişli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter yardımcılığına atandı.