İçişleri Bakanlığı'ndan Sedat Peker açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan Sedat Peker açıklaması

İçişleri Bakanlığı organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilgili açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı Sedat Peker’in yurtdışında arandığını söyledi.

Son dönemlerde hükümet karşıtı yayınladığı videolarla sosyal medyada sık sık gündeme gelen Sedat Peker, hükümetin kirli çamaşırların ortaya çıkarmakla suçlanıyor. Yayınladığı videolarla gündemden düşmeyen organize suç örgütü lideri Sedat Peker, içişleri bakanlığı tarafından yurt dışında aramıyor. İçişleri bakanlığı tarafından yapılan Sedat Peker’e ilişkin açıklama yayınlandı.

Yapılan açıklamada organize suç örgütünün güvenlik güçlerimiz karşısında sıkıştığını, aciz bir duruma düştüğünü, çok yakın bir zamanda Sedat Peker ve organize suç örgütünün çok etkileyeceğini, ısrarlı bir şekilde takip edildiğini, sosyal medya üzerinden çektiği videolarda yapmış olduğu iftiraları ve ithamlar yüzünden yeniden yargılanacağını ifade ettiler. Yapılan bu açıklamalarda Sedat Peker’in yurtdışında aranılan bir insan olduğu anlaşılıyor. 15 Temmuz sonrasında başlatılan organize suç örgütlerine yönelik operasyonlar kapsamında Sedat Peker ve suç örgütünün ortadan kaldırılacağı ifade edildi.