Fatih Erbakan, kurucusu olduğu Yeniden Refah Partisi'ne tekrar başkan seçildi

Fatih Erbakan, kurucusu olduğu Yeniden Refah Partisi'ne tekrar başkan seçildi

Yeniden Refah Partisi'nin bugün gerçekleştirilen 1. Olağan Büyük Kongresi'nde Fatih Erbakan kurucusu olduğu partiye tekrar başkan seçildi.

Bugün Yeniden refah Partisi'nin Ankara Arena Spor Salonu'nda 1. Olağan Büyük Kongresi gerçekleştirildi. 81 ilden kayıtlı bin 117 delegenin katılşım gözterdiği kongrede yapılan oylama sonucunda ise partinin kurucusu Fatih Erbakan, 971 oy alarak tekrar başkan seçildi.

7 oyun geçersiz sayıldığı oylama sonucunda, Fatih Erbakan, partisinin ilk olağan genel kurulunda geçerli oyların tamamını alarak tekrar genel başkan olmuş oldu.

Genel Başkan Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi 1'inci Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmasında, "Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ankara Arena Spor Salonunda yapılan katılımcı delegelerin yanı sıra kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan, ile Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ile yabancı misyon temsilcileri de katıldı.