Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan İstanbul Seçim Sonuçları Açıklaması

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan İstanbul Seçim Sonuçları Açıklaması

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal 31 Mart tarihinde yapılan ve İstanbul'da oy sayım işlemlerinin henüz sonuçlanmamasıyla ilgili seçim sonuçlarının bir an önce resmi ilanının yapılması gerektiği açıklamasında bulundu.

Antalya Milletvekili Deniz Baykal Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeler ve 31 Mart yerel seçim sonrasında yaşanan süreçle ilgili bir takım önemli açıklamalarda bulundu. Baykal açıklamasında, İstanbul'da AK Partinin itirazlarından sonra oyların tekrar sayılmasının sonuçlanmamasından kaynaklı "Bir an önce Türkiye seçim sonuçlarını resmen ilan etmekte bir sıkıntı olmadığını dünyaya göstermelidir." ifadelerini kullandı.

Baykal, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Türkiye’yi ayağa kaldıracak bir ekonomi politikası, inandırıcı bir şekilde ortaya koyulmalıdır. Hükümetin bu ihtiyacı gördüğünü ve bu konuda bir çaba içine girdiğini görüyorum.

Gözden kaçırılmaması gereken şudur, bu gayretlerin ötesinde seçim sonuçlarını ilan etmekte bir sıkıntı olmadığını dünyaya kanıtlamalıyız. Sadece bu adım bile yapılacak güven verici açıklamalardan çok daha fazla ekonomiye güven duyulmasını sağlayabilir. Türkiye de demokrasi ve hukukun işlerliği konusunda, uluslararası dünyada tereddüt yaratan konuyu çözecektir. Bir an önce Türkiye seçim sonuçlarını resmen ilan etmekte bir sıkıntı olmadığını dünyaya göstermelidir.” dedi.