Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve illi Birlik Günü programı kapsamında önemli mesajlar verdi

Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve illi Birlik Günü programı kapsamında önemli mesajlar verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve illi Birlik Günü programı kapsamında bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda önemli mesajlar verdi. Program çerçevesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda Önemli Mesajlar Verdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Atatürk Havalimanı’nda Devlet Konukevi Apronu’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin yapılması sonrasında FETÖ tarafından 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi esnasında şehit düşmüş olan 251 kişinin isimleri teker teker söylendi.

Katılım gösteren kişiler 251 ismin okunması sırasında her isimden sonra “burada” dediler. Bu esnada bazı şehit yakınları göz yaşlarına engel olamadılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da program kapsamında bir konuşma yaptı. Recep Tayyip Erdoğan şehit yakınlarını selamladıktan sonra konuşmasına başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan konuşma aşağıdaki kısımda yer almaktadır.

Aziz milletim. Sevgili İstanbullular. Değerli şehit yakınlarımız ve gazilerimiz. Kıymetli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla hasretle muhabbetle selamlıyorum.

2016 yılının 15 temmuz gecesi milletimizin istiklali ve ülkemizin istikbalini korumak için uçakların tankların kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin her bir ferdini hürmetle muhabbetle selamlıyorum.

O gece şehit verdiğimiz 251 vatan evladının her birine Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize cenabı Allah'tan sıhhat ve afiyet diliyorum.

Şehitlerimizin kabirleri nur mekanları cennet olsun inşallah.

Şanlı polislerimizi, bir kez daha muhabbetle selamlıyorum:

Peygamber ocağı TSK'mızın ülkesine bağlı her bir subayını astsubayını erlerini alınlarından öpüyorum.

Burası anlamlı bir mekan. Saat 23.15 civarı tankların arasında Sayın Bay Kemal gelip Bakırköy'e geçti. Kendi ifadesiyle "Bakırköy Belediyesi'nde gidebilecek bir otel bulamadığım için oraya gittim' dedi.

Değerli kardeşlerim 01.15 ve biz de yine buraya indik. Eşim kızım torunlarım ve damadımla beraber buraya indik. Burada kim vardı? Burada millet vardı. Üzerimizden geçen F-16'lar helikopterler vardı ve onlar mermilerini yağdırıyordu fakat biz bir şeye inanıyorduk. Diyorduk ki 'korkmayın Allah bizimle beraberdir.'

Ve o gece 16 saat süren o süreçte şahsım basın toplantımızı yaptım. Valimiz 1. Ordu komutanımızı aynı şekilde. Mesaj verildi. Bu mesaj verildikten sonra her şey yerli yerine oturdu. Bütün mesele neydi? O gece dünyaya önek teşkil edecek bir dik duruş sergileyen medyamıza STK'larımıza aydınlarımıza buradan şahsım ve milletim adına özellikle teşekkür ediyorum. Sabaha kadar kesintisi ezan ve sela okuyan imamlarımıza müezzinlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Daha önceki darbelerde Meclis binası fiilen hedef alınmadı. 15 Temmuz'da caniler bunu bile yaptılar. Hamdolsun milletin evine de uzanan eller bizzat millet tarafından kırıldı. İnşallah 15 Temmuz'dan sonra artık hiç kimse milletin iradesine el uzatmayı aklının ucundan bile geçiremeyecektir. Hiçbir ihanet şebekesi hiçbir terör örgütü birliğimiz beraberliğimiz kardeşliğimiz asla bozamayacaktır. Öyleyse ne diyoruz, tek millet... Tek bayrak... Tek vatan... Tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bundan taviz vermeyeceğiz.

Ruhlarını iblise satanlar var. O müptezeller Türkiye'yi ele geçiremeyecekler. O karanlık gecede okunan selalar kalplerimizi nasıl bütünleştirdiyse inşallah bundan soran da aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.