Engin Altay, Hem İnce'ye Hem Erdoğan'a Laf İşittirdi

Engin Altay, Hem İnce'ye Hem Erdoğan'a Laf İşittirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sırasındaki konuşmalarında hem İnce'ye hem Erdoğan'a yönelik vurgulamalar yaptı.

24 Haziran seçimleri sonrasında sürecin etkilerini hala taşıyan mecliste yer alan partiler, yaşananları ve gelişen olayları irdelemeye devam ediyorlar. Muharrem İnce'nin seçim günü verdiği vaatleri gerçekleştirememesi ve seçim sonuçlarının açıklandığı saatlerde sessizliğini koruması yurt genelinde büyük yankı uyandırmıştı.

Yaşananlar ile alakalı olarak TBMM'de basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, Muharrem İnce'nin "Engin Altay'ı dinledim ve konuşmadım" söylemi ile ilgili olarak ince bir gönderme yaptı. Liderliğin üstlenildiği zamanlarda etrafımdakileri dinleyip, kendim kararı veririm şeklinde beyanda bulunan Altay, seçim gecesi ne söylenebileceğini de bilmediğini ekledi. Zira seçimle alakalı olarak gece yarısı devam eden şaibeler ile ilgili ne kazandık, ne kaybettik bilemezdik diyen Altay, konuşma kararının Muharrem İnce'ye ait olduğunun altını çizdi.

CUMHURBAŞKANINA HAKARET KONUSUNA DEĞİNDİ

Özellikle son dönemlerde sık sık gündeme gelen cumhurbaşkanına hakaretten tazminat ve hapis cezası konularını dile getiren Engin Altay, Zuhal Olcay'a verilen cezaya ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ödemesi gereken 75 bin TL tazminat cezasına işaret etti. Demokrasinin bir muhalefet işi olduğunu ve eğer muhalefet olmazsa rejimin gelişemeyeceğini beyan eden Engin Altay, sözlerini bu hakaret konusunda bir düzenlemeye gitmeliyiz şeklindeki vurguyla sürdürdü.

Cumhurbaşkanına her tepki gösterildiğinde yargı yoluna gidilmesinin hem hukuken hem de demokrasi çerçevesinde uygunsuz olacağının altını çizen Başkanvekili, cumhurbaşkanına müşteki olan her birey ceza evine gideceğinin anlaşıldığını aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.