Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD ziyareti açıklaması; Henüz kararımı vermedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD ziyareti açıklaması; Henüz kararımı vermedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 Kasım tarihinde gerçekleşmesi planlanan ABD ziyaretiyle ilgili flaş bir açıklamada bulundu. Ziyaretle ilgili henüz kararını vermediğini belirten Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili de konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda katıldı. Toplantının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Daha önceden belirlenen ve 13 Kasım olarak programlanan ABD ziyaretiyle ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Erdoğan, ziyaretle ilgili "Henüz kararımı vermedim, soru işaretleri var" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Ekim tarihinde TRT ortak yayınına katılmış ve ABD Başkanı Trump ile görüştüğünü söyleyerek, “13’ünde tabii ki bu davete icabet edeceğiz ve heyet olarak gideceğiz.” diye konuşmuştu.

Erdoğan, bir gazetecinin sorduğu Barış Pınarı Harekatında B ve C planlarının hangileri olduğu sorusu üzerine, “Şu anda A planını uyguluyoruz. Bu devriyeler vesaire filan, bunlar devam edecek. Bu devriyelerden sonra arazideki bütün gelişmelere göre de nerede ne gibi adımlar atılması gerekiyor? İşte Ayn El Arab’da, Münbiç’te beklenenler eğer yerine getirilmiyorsa buralarda B planına, C planına geçebiliriz.” Bu hafta içerisinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşmesinin olup olmayacağı sorusuna Erdoğan, “Her an olabilir. Gelişmelere göre.” diye yanıt verdi.