CHP'li Gürsel Tekin Türkiye'de Ekonomik Krizin Boyutunu Verilerle Açıkladı!

CHP'li Gürsel Tekin Türkiye'de Ekonomik Krizin Boyutunu Verilerle Açıkladı!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Türkiye’de ekonomik kriz hakkında konuştu. CHP’li Gürsel Tekin Türkiye’de Ekonomik Krizin Boyutunu Anlattı. Gürsel Tekin’in anlattıkları dinleyen herkesi şok etti. İşte Gürsel Tekin’in açıklamaları…

CHP’li Gürsel Tekin Türkiye’de Ekonomik Krizin Boyutunu Anlattı

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye’deki ekonomik krizin boyutları hakkında kritik söylemlerde bulundu. Gürsel Tekin bu açıklamalarına ek olarak İstanbul Seçimleri hakkındaki düşüncelerini de aktardı.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin uzun seneler çarşı, Pazar ve esnaflara yapmış olduğu ziyaretler ile tanınan bir siyasetçi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gürsel Tekin, İstanbul’da 6 milyon hanenin olduğunu ve bunların 581.000 tanesinin su faturasını ödemekte büyük güçlük çektiğini, son 10 ay içinde 11.317 esnafın işlerini sonlandırdığını ifade etti.

Gürsel Tekin, emekli işçi ve köylünün bu kadar dertli olmasının tek nedeninin yolsuzluk olduğunu, yolsuzluğun sona ermemesi halinde bu sıkıntılar bu şekilde devam edeceğini kaydetti. Her ay 42.000 TL’lik makam aracı kullanırsa elbette vatandaş fakirlikten kurtulmaz diyen Tekin, kamu harcamalarının sonlanması gerektiğine dikkat çekti.

Parti olarak esnafa destek olmak adına Meclis’te birçok teklifte bulunduklarını ancak hiçbirini kabul etmediklerini söyleyen Tekin, %25 stopaj vergisinin akla ve mantığa uygun olmadığını da ekledi.

AK Partililer de Farkında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesi ve yenilenmesi hakkında konuşan Gürsel Tekin, 6-7 adet ilçe gezdiğini, AK Partili vatandaşların da bu yapılanın büyük bir haksızlık olduğunu düşündüklerini söyledi. 6 Mayıs günü bu ülkeye darbe yapıldığını ifade eden Tekin, milletin vicdanına kalması durumunda kararın belli olduğunu, Ekrem İmamoğlu’nun büyük bir farkla seçimi kazanacağını belirtti. Çok dikkatli davranmaları gerektiğini de açıklamalarının son bölümüne ekledi.