CHP'den, Ticaret Bakanlığı bünyesinde boş olan 7 Bin 792 kadroya personel alımı çağrısı

CHP'den, Ticaret Bakanlığı bünyesinde boş olan 7 Bin 792 kadroya personel alımı çağrısı

Ticaret Bakanı Pekcan, Ticaret bakanlığı bünyesinde 7 bin 792 kadronun boş olduğu açıklamasını yaptı. Ayrıca Ticaret Bakanlığı'nda mevsimlik ve geçici işçi personellerinin de bulunmadığı öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in soru önergesine karşılık Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bir açıklamada bulundu. Önergeye karşılık verile yanıt niteliğindeki açıklamada Ticaret Bakanlığında 7 bin 792 kadronun boş olduğunu belirtti.

CHP'li Gürer'in Ticaret Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı kuruluşlarda çalışan personel sayısı ve boş kadro durumuna ilişkin verdiği soru önergesine karşılık yapılan açıklamada Pekcan, Ticaret Bakanlığı'nın 18 bin 119 adet memur, 1623 sözleşmeli personel, hizmet alımnda ise 56 kişiye iş imkanı sağlandığını vurgulayarak boş kadro sayısının 7 bin 792 olduğunu söyledi.

CHP Niğde Milletvekili Gürer ise Ticaret Bakanlığı'nın personel istihdamıyla Ülkede yaşayan işsiz gençlerede bir nebze olsa katkı sağlamak amacıyla Bakanlığın bu konuyla ilgili harekete geçmesini istediğini belirterek, "Bakanın verdiği bilgiye göre 7 bin 792 kadro boş. İki milyona yakın üniversite mezunu işsiz, geniş tanımlı 8 milyon işsiz var. Cumhurbaşkanı, özel sektöre işçi alın çağrısı yapıyor ama Ticaret Bakanlığında dahi 7 bin 792 boş kadro var. Bu kadrolar bir an önce doldurulmalıdır" diye konuştu.