AKP'de istifalar devam ediyor! Bu defa İstanbul'dan bir isim istifasını açıkladı

AKP'de istifalar devam ediyor! Bu defa İstanbul'dan bir isim istifasını açıkladı

AKP'de istifalar devam ediyor! Son günlerde çeşitli illerdeki belediye başkanlarının ve parti il başkanlarının istifası gündemde bomba etkisi yaratırken bu defa İstanbul'dan bir isim istifasını açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi tarihinin en çalkantılı dönemlerinden birisinden geçiyor. Birçok farklı ilde ve ilçede, parti il başkanları, belediye başkanları görevlerinden istifa ettiklerini duyururken, istifa eden AKP'li isimlerin ya yeni bir parti oluşumuna katılmak ya da görevinden tamamen ayrılmak için istifayı tercih ettikleri öğreniliyor. Son günlerde yankı uyandıran istifaların üzerine yeni bir isim daha eklendi. Ayrılan yeni ismin İstanbul'dan olması ise dikkat çekti.

İşcan Görevinden Ayrıldığını Açıkladı

AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Zeynep İşcan'ın verdiği istifa kararı gündemde bomba etkisi yarattı. Partiden istifasını duyuran İşcan'ın yeni bir oluşuma katılmak üzere partiden istifa ettiği düşünülüyor. İşcan, yalnızca "gördüğüm lüzum üzerine AKP'den istifa ettim, saygılarımla" ifadesinde bulundu.

AKP'nin eski kritik isimlerinden Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan da kuracakları yeni partiler için çalışmalarını tam gaz devam ettiriyor. İşcan'ın hangi cephede yer alacağı henüz bilinmiyor.