Ana Sayfa GÜNDEM Selçuk’tan Şimdiye Uyanma Çağrısı

Selçuk’tan Şimdiye Uyanma Çağrısı

2023'e Doğru Türk Eğitim Sistemi Bulma Konferansı'nda konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni süreç ile ilgili olarak nasıl davranılması gerektiğine yönelik beyanlarda bulundu.

23
0

2023’e Doğru Türk Eğitim Sistemi Bulma Konferansı’nda konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni süreç ile ilgili olarak nasıl davranılması gerektiğine yönelik beyanlarda bulundu.

Türkiye’de eğitim sisteminde peş peşe yaşanan değişiklikler sonucunda, özellikle bu sene başarı oranı ve performans oranı büyük düşüş yaşadı. İstatistiksel verilerle de açıklanan sonuçlar neticesinde eğitim sistemi ile ilgili olarak hem veliler hem de öğrenciler büyük bir gerginlik içerisinde. Bu sene 24 Haziran’da gerçekleştirilen genel seçimler sonrasında Milli Eğitim Bakanı görevine atanan Ziya Selçuk, bu durumu göz önünde bulundurarak yaptığı açıklamalar ile eğitim sistemi ile ilgili olarak gelişmeleri merakla bekleyenleri heyecanlandıracak paylaşımlarda bulunmuştu. Bu güne kadar gerçekleşen değişikliklerden alınamayan verim ve kötü sonuçların ortadan kaldırılması adına kritik reformlara adım atılacağına işaret eden Ziya Selçuk, son konuşmalarında ise bu konuda gösterecekleri atılımları sıfatlandırdı.

KIYAMETİ KOPARMAMIZ LAZIM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul’da gerçekleştirilen “2023’e Doğru Türk Eğitim Sistemi Bulma Konferansı” kapsamında bir konuşma yaptı. Konuşmalarında, Türkiye ile eğitim açısından ileride olan ülkeleri kıyaslayan Selçuk, dışarıdaki güçlü rekabet karşısında Türkiye’nin güçlenmesi gerektiğini beyan etti. Bu kapsamda bir şeyler yapılması lazım ve ötesinde de kıyameti koparmamız lazım diyen Selçuk, çocukların geleceğe hazırlanmasının değil, şimdiye uyandırılması gerektiğinin altını çizdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here