Ana Sayfa GÜNDEM Sancaktepe’de Facia Can Aldı

Sancaktepe’de Facia Can Aldı

İstanbul Sancaktepe’de askeri helikopterin düşmesi sonucunda 4 asker şehit oldu. Bir askerin de ağır yaralandığı olayla ilgili inceleme başlatıldı. Yaralı askerin durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

İstanbul Sancaktepe’de düşen helikopter sonucunda 4 asker şehit oldu. İki binanın arasına düşen helikopteri gören vatandaşlar hemen yardıma koştu. Helikopterden çıkarılan askerlerden 4’ü ne yazık ki yaşamını yitirmişti. 1 asker ise ağır yaralı olarak vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Askeri uçağın eğitim uçuşunda iniş sırasında arızalandığı ve binanın çatışına çarptığı belirtiliyor. Üstelik pilotun, iniş yapamayacağını anladığı için vatandaşlara zarar vermemek adına iki binanın arasına düştüğü iddia ediliyor. Olayda en çok dikkat çekici nokta ise, helikopterin askeri havalimanının çok yakınında bir noktada düşmüş olması oldu.

Adli ve İdari Soruşturma Sürüyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, helikopterin düştüğü bölgeye gelerek açıklamada bulundu. Akar, 2 subay, 2 astsubay ve 1 uzman çavuşun helikopterde bulunduğunu duyurdu. Saat 11.02 dolaylarında helikopter ile irtibatın kesildiğini ifade eden Akar, 2 subay ve 2 astsubayın şehit olduğunu paylaştı.

Uzman çavuşun sağlık durumunun kritik olduğunu kamuoyuna duyuran Akar, acil inişin sebebinin bilinmediğini anımsattı. Pilotun kimseye zarar vermemek adına çaba gösterdiğini anımsatan Akar, idari ve adli soruşturmanın sürdüğünü dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here