Ana Sayfa TEKNOLOJİ Samsung Yine Hınzırlık Peşinde, Apple’a Taş Atmaya Devam Ediyor

Samsung Yine Hınzırlık Peşinde, Apple’a Taş Atmaya Devam Ediyor

Dünya teknoloji devi olan Apple ve Samsung’un ilişkisinin sürekli çatışmalarla geçtiğini bilmeyen yoktur. Samsung bu anlamda çatışmaya yeni fitiller ekleyerek reklamlar yayınladı…

Dünya teknoloji devi olan Apple ve Samsung’un ilişkisinin sürekli çatışmalarla geçtiğini bilmeyen yoktur. Samsung bu anlamda çatışmaya yeni fitiller ekleyerek reklamlar yayınladı…

Akıllı telefon ve tablet sektörünün en büyük iki ismi şüphesiz Apple ve Samsung. Birisi Amerikan diğeri ise Güney Koreli olan teknoloji devleri Apple ve Samsung, yıllardır süren bir reklam savaşı içerisindeler. Özellikle Samsung yayınladığı reklam filmlerinde Apple’ı sıklıkla taşa tutmasıyla biliniyor. Son günlerde ise sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere birçok basının manşetinde Samsung’un yayınladığı yeni reklamlar yer alıyor. Samsung’un Apple firmasının iPhone X ürününe yönelik taşlayıcı reklam kampanyası ayrıca firmanın şarj ve kulaklık girişinin aynı noktadan olmasına değinerek eleştiride bulunuyor. Geçmişte de bu tarz reklamlarla adından söz ettiren Samsung, sıkıcı olduğu düşünülen reklamları yüzünden dikkat çekmişti ancak bu defa yorumlar bir hayli karışık.

PERSONELLERİ DALGAYA ALDI

Apple mağazalarında geçen reklamlarda, müşteriler personellerle diyalog kuruyor. Bu videolardan birisinde müşteri personele telefonun jak girişinin olmadığını söylüyor ve personel ise Apple’ın meşhur kulaklık adaptörünü kullanmasını söylüyor. Reklamda yer alan oyuncu ise bu defa telefonu şarj etmek istediğinde ne yapması gerektiğini soruyor ve bu defa personel başka bir adaptör kullanması gerektiğini söylüyor.

Diğer videolarda ise firmanın ürünleriyle birlikte hızlı şarj adaptörü ve USB-C Lightning kablosunun gönderilmemesine, Samsung Galaxy’nin daha hızlı indirme yapabildiğine ve Galaxy serisinin kamerasının daha iyi olduğuna değiniliyor. Daha önce de iPhone 6’yı taşa tutan firma Mayıs ayındaki reklamında, iPhone 6’nın hızını dert eden bir kullanıcının Samsung Galaxy’i tercih ederek rahatlamasına değiniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here