Ana Sayfa TEKNOLOJİ Samsung, Galaxy Note 7’den Umudunu Kesmiyor

Samsung, Galaxy Note 7’den Umudunu Kesmiyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi geçtiğimiz yıl büyük umutlarla Galaxy Note 7 isimli amiral gemisini piyasaya sürdü ancak akıllı cihaz kullanıcılarının pek çoğu cihazın patlama sorunundan yakınmış ve firma şimdi de yeniden Galaxy Note 7’leri piyasaya sürmeye hazırlanıyor;

39
0

2016 yılında çok büyük umutlarla piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7 ile çok büyük sıkıntılar yaşayan Güney Kore merkezli Samsung, çok büyük bir hezimete uğramıştı. Kullanıcılarının firmaya olan güvenini sarsan ve kullanıcıların can güvenliğini tehlikeye sokan teknoloji devi, bu sorunu çözebilmek adına çok büyük bir çaba sarf etmişti. Cihazın patlama sebebinin pilden kaynaklı olmadığını defalarca vurgulayan ve cihazda yazılımsal bir problemin meydana geldiğini belirten teknoloji devi yine de bu sorunu çözememişti.

Cihazın patlama sorununa çözüm bulamadıktan sonra son çare olarak bütün Galaxy Note 7’leri toplatma kampanyası alarak güvenilir pilli Note 7’leri kullanıcılarıyla buluşturan teknoloji devi, bu sefer de dikiş tutturamadı. Yine kullanıcıların patlama sorunuyla karşı karşıya kalmasının ardından firma son çare olarak bütün cihazları toplatarak Galaxy Note 7 sahiplerine önemli seçenekler sunmuştu. Para iadesi veya yerine başka telefon alabilme seçeneklerini kullanıcılarına sunan ve kullanıcılarından defalarca özür dileyen firma, çok büyük bir gelir elde etmeyi hedeflerken hiç karşılaşmadığı kadar büyük bir zararla karşılaşmıştır.

Zararını Kapatabilmek İçin Uğraşacak

Teknoloji devi Samsung ile ilgili ortaya atılan iddialarla birlikte firmanın Galaxy Note 7’den vazgeçmeyeceği bariz bir şekilde ortada. Geçtiğimiz yıl çok ciddi boyutlarda zarar ettiği bu amiral gemisini küçük değişikliklerle onlarca testten geçirerek yeniden piyasaya süreceği iddia edilen teknoloji devinin, böylece zararının çok büyük bir kısmını kapatabileceği belirtiliyor. Cihazın sahip olduğu tasarım ve cihazın üst düzey performans özelliklerine sahip olması teknoloji severlerin adeta ağızlarını sulandırmış ancak cihazın kullanıcılarının can güvenliğini tehdit etmesi teknoloji severleri bir hayli üzmüştür.

Teknoloji firması Samsung’un ise böylesine bir yenilikle yeniden Galaxy Note 7’leri piyasaya sürmesi halinde firmanın kar grafiğini çok ciddi anlamda yükseltebileceği ve ettiği zararı yeniden kapatabileceği belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here