Yerli el dezenfektanı borel nedir? Borelin içeriğinde neler var? Borel dezenfektan fiyatı

Yerli el dezenfektanı borel nedir? Borelin içeriğinde neler var? Borel dezenfektan fiyatı

Ülkemizde Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında yeni bir el dezenfektanı olan Borel’in üretimine başlandı. Yerli el dezenfektanı borel nedir, Borel’in içeriğinde neler var, yakında piyasaya sürülecek olan Borel el dezenfektanlarının fiyatının diğer temizlik ürünlerinden uygun olması bekleniyor.

Koronavirüse karşı alınan en önemli önlem olarak temizlik ve el hijyeni önek gösteriliyor. Uzmanlar Covid – 19’dan korunmak için el temizliğinin önem arz ettiğini belirtirken, her geçen gün el temizliği için yeni dezenfektanlar piyasaya sürülüyor.

El dezenfektanı üretiminde son olarak Borel’e geçildi. Borel bor katkılı bir dezenfektandır ve hijyen için en önemli ürünlerden bir tanesidir. Borel dezenfektanların bu ay içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Koronavirüsten Korunmada Hijyenin Önemi

Koronavirüs salgınından korunmak için Bilim Kurulu üyeleri ve uzmanlar en önemli aşamanın hijyen ve sosyal mesafe olduğunu söylüyor. Türkiye’de sosyal mesafenin sağlanması için bazı önlemler hayata geçirildi. Sokağa çıkma yasağı, marketlerde üç adım kuralı, toplu durulan yerlerin kapatılması bu önlemlere önek olarak gösterilebilir. Ayrıca dışarı çıkan kişilere de maske takma zorunluluğu getirildi.

Bu önlemlerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yerli dezenfektan üretiminde de yeni bir aşamaya geçildi. Bor madeni içeren yeni el dezenfektanı Borel yakında piyasaya sürülecek.

Borel El Dezenfektanının İçerisinde Neler Var?

Borel el dezenfektanının ana maddesi Türkiye’de çıkarılan bor madenidir. Bu dezenfektanda bor madeninin yanı sıra etil alkol, aloe vera, gliserol, lavanta özü, su, yağ ve çağ ağacı özü bulunuyor. Antibakteriyel özellikleri için çalışmaların devam ettiği Borel, antifungal özelliği sayesinde diğer dezenfektanlardan ayrılıyor.

Borel El Dezenfektanı Koronavirüse Karşı Korur Mu?

Bilim Kurulu üyeleri ve uzmanlar Borel el dezenfektanının Koronavirüse karşı büyük etki göstereceğini belirtiyor.

Borel Hangi Firma Tarafından Üretiliyor?

Borel el dezenfektanı Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirildi. Çalışmaları süren Borel dezenfektanı Eti Maden fabrikalarında üretilmeye başlandı.

Borel El Dezenfektanı Hangi Boyutlarda Üretilecek?

Borel el dezenfektanı ilk piyasaya sürülürken 100 ml olarak, daha sonra ise 1 litre ve 5 litre olarak imal edilecek.

Borel El Dezenfektanının Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Borel el dezenfektanının kaç paradan satışa sunulacağıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak uzmanlar Borel’in piyasada satılan diğer temizlik ürünlerinden daha ucuz olmasını bekliyor.

Gündemde merak edilen tüm haberler için hemen Gursesgazetesi mobil uygulamasını telefonuna indir! -

.

Anbean haberleri görüntülemek istiyorsan, şimdi sen de Gursesgazetesi Facebook grubuna katılarak merak ettiklerini öğrenmeye başla!