Türkiye Koronavirüs vaka ve hasta sorgulama haritası resmi internet sitesi

Türkiye Koronavirüs vaka ve hasta sorgulama haritası resmi internet sitesi

Tüm dünyaya yayılmış durumda olan korona virüsü ülkemizde de 3.629 kişide tespit edildi. Türkiye korona virüs vaka ve hasta sorgulamayı güncel şekilde yapabilmeniz için haritalı resmi internet sitesi kurdu. Tüm dünya ülkelerinin vaka sayıları ve Türkiye'nin vaka sayısı sitede güncel olarak yer almaktadır.

Türkiye’de korona virüs vakalarının gösterildiği bir harita Wikipedia üzerinden bir süre önce yayınlanmıştı. Ancak yayınlanan harita resmi verileri yansıtmamaktadır. Bu nedenle Wikipedia üzerinden bu harita kaldırıldı. Bu konuya el atıldı ve Türkiye’de vakaları ve istatistikleri gösteren yeni bir site kuruldu. Cumhurbaşkanlığı olaya el attı ve sitede güncel olarak korona virüs vakaları ve istatistikleri yayınlanmaktadır.

Wikipedia üzerinden Türkiye’deki korona virüs vakaları ile ilgili bazı grafikler, alınan önlemler ve bir de harita yayınlanmıştı. Bu haberlerin resmi verilere dayanmadığı ortaya çıktı ve siteden kaldırıldı.

Türkiye Korona Virüsü Haritasının Yayınlandığı İntenet Sitesi Kuruldu

Wikipedia üzerinden yayınlanan resmi olmayan haritadan sonra duruma Cumhurbaşkanlığı el attı ve Türkiye kendi güncel korona virüs haritasını, istatistiklerini yayınladığı bir site kurdu. Türkiye’de önlemler erken alınmasına rağmen vaka sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle vatandaş evinden çıkmamalı ve gereken bütün önlemleri almalıdır.

Türkiye’nin güncel korona virüs vakalarını ve grafiklerini yayınladı intenet sitesi: adlı sitedir. Bu site üzerinden Türkiye haritasına ve vakalarına ulaşabilirsiniz.

Sitede korona virüsten iyileşen kişilerin sayısı da yazmaktadır. Şimdiye kadar Türkiye’de tespit edilen vaka sayısı 3. 629 olmuş ve 75 kişi hayatını kaybetmiştir. Toplam 26 kişi de iyileşmiştir. Türkiye’deki ilk vaka 11 Mart 2020 tarihinde tespit edilmiştir. İlk kayıp 16 Mart 2020 tarihinde yaşanmıştır. 25 Mart 2020 tarihinde de ilk defa iyileşen bir vaka olmuştur.

Gündemin tüm sıcak haberlerini şimdi okumak için uygulamamızı indir! -

Objektif, doğru ve hızlı haber. Gursesgazetesi’un tüm güncel haberleri artık Instagram’da! Bizi takip etmeyi unutma