Sağlıklı ve parlak bir cilt bakımı için ev yapımı maske önerileri

Sağlıklı ve parlak bir cilt bakımı için ev yapımı maske önerileri

Cilt bakımına önem veren kişiler evde doğal yöntemlerle cilt bakım formülleri geliştirmeye çalışıyor. 2020 yılı sağlıklı ve parlak cilt için ev yapımı maskeler yaparak sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Birçok insan cilt bakım ürünlerini alıp almama konusunda tereddüt yaşamaktadır. Çünkü alınan ürünlerin bazıları cilde ciddi zararlar vermektedir. Cilde uygun ürünü bulmak kolay değildir. Bundan dolayı vatandaşlarımız ev yapımı cilt ürünlerine yönelmektedir. Cilt bakımına önem veren kişiler evde doğal yöntemlerle cilt bakım formülleri geliştirmeye çalışıyor. 2020 yılı sağlıklı ve parlak cilt için ev yapımı maskeler yaparak sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu maskeler evinizde bulunan malzemelerden kolaylıkla yapılabilir. Riski daha azdır ve dışardan alacağınız ürünlere göre daha ucuzdur.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt yüz maskesi ile cildinizi güzelleştirebilirsiniz. Yarım bardak ekşi yoğurt hazırlayın ve içerisinde bir çorba kaşığı kadar limon suyu koyun. Bu karışımı iyice karıştırmanız gerekmektedir. Macun haline geldiğinde 15 dakika boyunca cildinize sürün. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ardından cildin sıkılaşması için soğuk suyla yıkayın.

Zeytinyağı Maskesi

Bir çorba kaşığı kil ve bir çorba kaşığı sızma zeytinyağını karıştırın. İyice karıştırıp macun haline getirdikten sonra yüzünüze 10 dakika boyunca sürün. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Yumurta Maskesi

Kaseye yumurta koyun ve iyice karıştırın. Ardından içerisine 5 damla badem yağı damlatın. İyice karıştırdıktan sonra macun haline gelince 15 dakika boyunca yüzünüze sürün. Sonrasında ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzün sıkılaşması için soğuk suyla yıkayın.

Yulaf Ezmesi Maskesi

İki çay kaşığı yulaf ezmesi hazırlayın. Bunun içerisine bir çay kaşığı bal koyun. Ardından 3 çay kaşığı da süt ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra 20 dakika boyuna yüzünüze sürün ve ardından suyla yıkayın.

Ballı Süt Maskesi

Çay bardağına sütü doldurun. İçerisinde iki çay kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika bekleyin. İlk önce ılık suyla durulayın. Ardından soğuk suyla yıkayın. Eğer daha iyi bir sonuç almak isterseniz ılık sütle yüzünüzü durulayabilirsiniz.