O İçecekler Bağışıklık Sistemini Güçlendirici Etkiye Sahip

O İçecekler Bağışıklık Sistemini Güçlendirici Etkiye Sahip

Soğuk havaların hakim olduğu kış aylarında tüketilen sıcak içeceklerin bağışıklık sistemini güçlendirici bir özelliğe sahip olduğuna değinen uzmanlarımız, bu konu hakkında detaylı açıklamalarda bulundu;

Soğuk havalar sebebiyle salgın olarak görülen gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi sorunların önüne geçebilmek adına tüketilen sıcak içeceklerin çok büyük bir öneme sahip olduğu ve insanın bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahip olduğu belirtiliyor. Bağışıklık sisteminin güçlü olması hastalıklara karşı olan direnci artıracağı gibi aynı zamanda pek çok virüsün vücutta yayılmasının da önüne geçmekte. Bundan dolayı da bu konunun çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten sağlıkçılarımız, vatandaşlarımızın genel olarak kış aylarında büyük bir yoğunlukla tükettiği sıcak çorbaların büyük bir öneme sahip olduğuna değindi.

Hastalıklardan Daha Kolay Kurtulabilirsiniz

Kış aylarında tüketilen sıcak çorbaların insan sağlığını koruyucu etkilere sahip olduğunu belirten Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi’nde beslenme ve diyet uzmanı Gizem Köse, bunun yanı sıra bitki çaylarının da bağışıklık sistemini koruyucu etkileri olduğuna değindi. Genel olarak gribal enfeksiyon hastalığına yakalanan kişilerimiz çok ciddi bir yorgunluk hissine kapılır ve gün içinde rutin olarak gerçekleştirdiği pek çok şeyi yapmak istemez hale gelir. Bundan dolayı da kişi kendisini hem mutsuz hem de sağlıksız hissederek sürekli olarak hastalığını göz önünde bulundurur. Ancak bu durum ile karşı karşıya olanlarımızın bitki çaylarıyla ve sıcak çorbalarla kendisini destekleyerek grip hastalığına karşı etkin bir mücadele vereceği ve hastalıktan daha kısa bir süre içerisinde kurtulabileceği belirtiliyor.

C Vitamini İçeren Gıdalar Tüketin

Pek çok bağışıklık sistemi hastalığına yakalanmamak ve yakalananlarımızın da hastalıktan daha kolay bir şekilde kurtulabilmek için yapacağı en doğru adımın C vitamini içeren gıdaları ve içecekleri tercih etmesi olduğu belirtiliyor. Soğuk havaların yoğun bir şekilde görüldüğü bu kış aylarını çekilmez kılan bu hastalıklara karşı tüketilen sağlıklı gıdalar sayesinde hastalıklara karşı çok daha dirençli bir hal alınabileceği ve bununla birlikte insanlarımızın da bu aylarda çok daha rahat bir yaşam sürebileceği bilgisi aktarıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.