Maden suyu cilde nasıl uygulanır? Maden suyunun cilde uygulanma teknikleri

Maden suyu cilde nasıl uygulanır? Maden suyunun cilde uygulanma teknikleri

Doğal maden sularının insan bedenine pek çok faydası bulunmaktadır. Tüketildiğinde ayrı cilde uygulandığı ayrı faydaları olan maden suyunun cilde nasıl uygulanması gerektiği konusunda araştırmalar yapılmaktadır.

Maden suyu, yağmur ve kar sularının kaya ve kayaçların altında toplanması sonucunda zamanla meydana gelen doğal bir su olarak karşımıza çıkmaktadır. Maden suları içinde pek çok mineral ve doğal tuz yer almaktadır. Halk arasında maden suyu ile soda karıştırılmaktadır. Soda insan eliyle üretilirken maden suyu tamamen doğal olmaktadır. Maden sularının insan bedenine ve sağlığına büyük faydaları bulunmaktadır.

Maden Suyu Faydaları

  • İçinde çokça kalsiyum ve florür bulunduğundan diş sağlığı için son derece sağlıklıdır.
  • İçindeki kalsiyum nedeniyle kanın pıhtılaşması ve bazı hastalıkların çabuk iyileşmesine de neden olur.
  • Magnezyum da maden suyunun içinde bulunan yararlı elementlerden olduğu için, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir.
  • Böbreklerde kum, taş ya da iltihap oluşumunu engeller.
  • Bağırsakları çok güzel bir biçimde çalıştırdığı için gaz oluşumunu engeller, kabızlık ve ishal gibi sorunların önüne geçer.
  • Cilde ve saça parlaklık kazandırır, onları besler.

Maden Suyunun Cilde Uygulanma Yöntemleri

Maden suyu sadece tüketildiğinde değil aynı zamanda cilde uygulandığında da birtakım faydalar sağlamaktadır. Bu faydalara önek vermek gerekirse, geçmek bilmeyen sivilceler için limon suyu ile beraber uygulandığında etki gösterdiği söylenebilir. Diğer bir faydası ise gözaltlarında meydana gelen şişlik ve yaşlılık çizgilerinin giderilmesi için kullanılabilmektedir. Aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşması için de maden suyu cilde uygulanabilmektedir. Bu noktada önem arz eden hususlardan biri de maden suyunun soğuk bir şekilde uygulanması gerektiğidir. Sıralanmış olan bölgelere bir pamuk aracılığı ile yumuşakça ve azar azar uygulanması gerekmektedir.