Koronavirüs'te son durum ne? Dünyadaki ölü ve vaka sayısı ne oldu?

Koronavirüs'te son durum ne? Dünyadaki ölü ve vaka sayısı ne oldu?

Korona virüsünden dolayı ölüm vakaları her geçen gün artıyor. Koronavirüs’te son durum ne, dünyadaki ölü ve vaka sayısı ne oldu, Korona virüsünden dolayı ölüm sayısı Çin’de 3042’e yükseldi.

Türkiye’de şu ana kadar korona virüs vakasına rastlanmadı. Ancak dünya genelinde korona virüs hastalığına yakalanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle İtalya’daki vaka sayısı gün geçtikçe artıyor. İtalya’da Perşembe günü 1 gün içerisinde 41 kişi korona virüsünden dolayı hayatını kaybetti. İran’da ise hayatını kaybeden kişi sayısı 124’e yükseldi.

Son olarak Hollanda’da da korona virüsünden dolayı ölüm yaşanırken, Vatikan, Sırbistan ve Kamerun’da da ilk ölümler gerçekleşti. Alman yetkililer bir gün içerisinde 134 vakayla karşılaşılmasından sonra vatandaşlarını uyarırken, Almanya Havayolu şirketi Lufthansa yeni tip virüsten dolayı binlerce seferini iptal etti. İspanya’da 57, Avusturya’da 4, Finlandiya’da 3 korona virüsü vakası tespit edildi.

Çin ise korona virüsünden en fazla etkilenen ülkelerin başında geliyor. Çin’de şu ana kadar virüsten dolayı 3042 kişi hayatını kaybetti. Virüsten dolayı ölüm sayıları İtalya’da 148, İran’da 124, Güney Kore’de 40, ABD’de ise 13 olarak gerçekleşti.

Koronavirüs'te son durum ne? Dünyadaki ölü ve vaka sayısı ne oldu?