Korona virüs neden erkekleri daha fazla öldürüyor?

Korona virüs neden erkekleri daha fazla öldürüyor?

Corona virüs neden erkekleri kadınlardan daha fazla öldürüyor? Yapılan araştırmalara göre corona virüsü erkekleri daha fazla etkiliyor ve daha fazla ölümcül sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu araştırmayı gerçekleştiren Profesör Jenny Graves bunun nedenlerini açıkladı.

Korona Virüs Erkekleri Kadınlardan Daha Fazla Öldürüyor!

Korona virüs salgını ile ilgili her geçen gün yeni bir araştırma yapılıyor ve yeni araştırmaların sonuçları uzmanlar tarafından aktarılıyor. Salgından nasıl korunacağımız, etkisinin ne olduğu anlatıldı. Uzmanlar en çok kimlere bulaştığı ile ilgili bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına göre erkekler kadınlara oranla daha çok ölüyor.

Tüm dünyayı sarmış olan korona virüs etkisine devam ediyor. Mart ayından beri ülkemizde de görülen corona virüs salgını ile ilgili her gün uzmanlar araştırmalar ve aşı çalışmaları yapıyor. Virüsün etkileri ve korunma yolları araştırılmaya devam ederken çıkan sonuçlar uzmanlar tarafından açıklanıyor.

Korona Virüs Salgını En Çok Kimleri Etkiliyor?

Korona virüs salgını uzmanlar tarafından devamlı araştırılmaktadır. Virüs ile ilgili bütün detaylara bakılmaktadır. Virüs ile ilgili her şey bilinmeye ve virüsün nasıl yok edileceği anlaşılmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle çeşitli araştırmalar yapılmaktadır.

Korona virüsün kimlere daha çabuk bulaştığı da yapılan araştırmalarda yer almaktadır. Tüm dünyada 2,5 milyon kişiye bulaşmış olan virüsün en çok kimlere bulaştığı ile ilgili çalışmalar yürüten La Trobe Üniversitesi profesörü Jenny Graves açıklamalar yaptı ve en çok erkekleri öldürdüğünü söyledi.

Korona Virüs Erkekleri Daha Fazla Öldürüyor!

La Trobe Üniversitesi Profesörü Jenny Graves tarafından yapılan açıklamaya göre korona virüs en çok erkekleri öldürüyor. Erkekler için bu virüsün daha tehlikeli olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıktı. Kadınlara göre daha fazla erkek korona virüs nedeniyle hayata veda etti.

Erkekleri neden kadınlara göre daha fazla öldüğü araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Peki neden erkekleri daha fazla etkiliyor? Bu soruya Profesör Jenny Graves tarafından cevap geldi. Erkekleri daha fazla öldürmesinin nedeninin Y genleri olduğunu belirten Profesör, erkeklik hormonlarının virüs ile mücadele konusunda sorunlara yol açtığını söyledi.

Erkeklik Hormonu Korona Virüs İle Mücadelede Sorun Oluşturuyor

Erkeklerde bulunan testesteron seviyesinin korona virüse karşı savaşmada sorun yarattığı ve virüs ila korunmada düşük seviye oluşturduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Erkekler bu nedenle korona virüs ile savaşmada kadınlara göre daha dezavantajlı durumdadır.

Kadınlarda XX genleri olduğu için X mutasyona uğradığı zaman diğer X ona yardım etmekte ve tampon görevi göstermektedir. Ancak erkeklerde XY şeklinde olduğu için bu durum geçerli olmamaktadır. Erkekler virüse karşı daha dezavantajlı şekilde savaşmaktadır.

Bunun yanı sıra erkeklerin bağışıklık sistemi kadınlara göre daha düşük çıkmıştır. Araştırmalar kadınların daha iyi bağışıklık sisteminin olduğunu ortaya koymuştur. Bu nedenle de virüse yakalanma ve ölüm oranları erkeklerde daha fazladır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.