Kol sarkmaları nasıl engellenir? Evde kol egzersizleri önerileri

Kol sarkmaları nasıl engellenir? Evde kol egzersizleri önerileri

Kol sarkması, kadınların ve erkeklerin korkulu rüyasıdır. Kilo alıp verme, hormonal değişiklikler ve ilerleyen yaş kol sarkmalarına neden olmaktadır. Bu sorunu yaşayan birçok kişi ''Kol sarkmaları nasıl engellenir?'' sorusuna yanıt aramaya başladı. Evde kol egzersizleri önerilerini sizler için listeledik.

İnsanlar sıkı bir vücuda sahip olduklarında kendilerini daha sağlıklı ve daha özgüvenli hissederler. Ancak belirli bir yaştan sonra ya da kilo verme gibi durumlarda kollarda sarkma meydana gelebilir. Bu sarkmalar genellikle belirli bir yaşın üstündeki kadınlarda, hızlı kilo alıp verenlerde ya da hamilelik nedeniyle olur. Sarkmaların engellenebilmesi için denenebilecek birçok yöntem bulunmaktadır.

Kol sarkmalarını engellemek için egzersizler

Kollar için egzersiz yapmadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapmak gerekir. Omuzları hareket ettirerek elleri omuzun arkasına almak yeterlidir. Kol kaslarını güçlendirmek için ağırlık kullanmamak gerekir. Hareketleri yaparken derin bir nefes almalı ve her hareketi en az 5 kez tekrar etmeniz gerekir. Bu egzersizleri bir rutin haline getirdiğinizde kısa sürede kollarınızın sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Evde yapılan maskeler

Kol kaslarını sıkılaştırmada ev ortamında yapabileceğiniz maskeler de etkili olmaktadır. Ancak sadece maske yaparak kolların gergin bir görünüme sahip olmasını beklemek anlamsız olacaktır. Maskeyi gerekli egzersizler ile birlikte yaptığınızda kesin sonuç alabilirsiniz.

Maske için:

-Yoğurt

-Limon

-Su

-E vitamıni

Belirtilen malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra maskeyi kollarınıza sürdükten sonra 10 dakika bekleyin. Maske kuruduktan sonra kollarınızı soğuk suyla yıkayabilirsiniz.