İngiltere Türkiye'den gelecek turistlere 14 gün karantina uygulamayacak!

İngiltere Türkiye'den gelecek turistlere 14 gün karantina uygulamayacak!

İngiltere tarafından son yapılan açıklama ile birlikte Türkiye seyahat kısıtlamasının kalkacağı ülkeler arasında yerini aldı. Öte yandan İngiltere gelen turistlerin tamamına 14 günlük karantina uygulayacağını açıklarken Türkiye bu statüden çıkarıldı.

Yapılan ilk açıklamalarda seyahat kısıtlamalarına Türkiye’yi eklemeyen İngiltere’de son yapılan açıklamalar sonrasında Türkiye’nin de seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler arasına alındığı belirtildi.

İngiltere’den yapılan açıklamalar sonrasında ülkemizde İngiltere operasyonu başladı. İngiliz havayolu şirketlerinin Türkiye için hazırlıklara başlaması sonrasında Türk havayolu şirketleri de çalışmalarına hız verdi.

Ingiliz basınında yer alan bilgilere göre İngiliz hava yolu şirketleri British Airways ve Jet2, Türkiye operasyonlarına 16 Temmuz, EasyJet ve TUI ise 1 Ağustos olarak belirlerdi.

EasyJet, 1 Ağustos itibari ile Manchester-Dalaman hattı üzerinden serferlerine başlayacak ve seferler günde 3 olarak yapılacak.

Türkiye Karantinadan muaf tutulacak

Ingiltere yurtdışından gelen turistlere 14 gün karantina uygulaması gerçekleştireceğini açıklamıştı. Son yapılan açıklamalar sonrasında ise Türkiye bu uygulamadan muaf tutulacak ülkeler statüsüne alındı.

Söz konusu 56 ülkeden gelen tüm turistlere 14 gün karantina uygulanacakken Türkiye’nin bu kategoriden çıkarılması ise Türkiye-İngiltere uçuşu yapacak pek çok kişiyi mutlu etti.