Gün gün Korona virüs salgını Covid-19 belirtileri nelerdir?

Gün gün Korona virüs salgını Covid-19 belirtileri nelerdir?

Uzmanlar korona virüs belirtilerinin gün gün değiştiğini söylüyor. Peki gün gün (Covid-19) korona virüs belirtileri nelerdir? İşte gün gün korona virüs belirtileri.

Korona virüs salgına giderek artıyor. Devlet yetkilileri birçok önlem aldı ve almaya devam ediyor. Ayrıca uzmanlar vatandaşları virüse karşı bilgilendirerek nasıl korunacaklarını anlatılıyor. Uzmanlar korona virüs belirtileri tüm detaylarıyla anlatıyor. Bu belirtilere sahip olan kişilerin acilen hastanelere gitmeleri isteniyor.

Korona virüs diğer salgınlardan farklı olarak gün gün farklı belirtiler gösterebiliyor. Virüsün ilk 3 gün içinde gösterdiği belirti hafif ateş ve boğaz ağrısı şeklinde oluyor. Dördüncü gün ise boğaz ağrısı artıyor, ses tonu kalınlaşıyor. Baş ağrısı ve ishal başlıyor.

Beşinci günde virüs yemek yemeği zorlaştırıyor ve vücut hareketlerinde sancı veriyor. Eklem ağrıları görülmeye başlanıyor. Altıncı günde virüs kuru öksürük, yutkunurken boğaz ağrısı, mide bulantısı ve nefes darlığı şeklinde görülüyor. Yedinci günde yüksek ateş, balgam ve öksürük etkili şekilde görülür. Baş ağrısı artar ve kusma durumları meydana gelir.

Sekizinci günde virüs göğüs bölgesinde ağrı, soluk alıp verirken zorlanma, öksürük ve eklem ağrıları görülür. Ateş 38 derecenin üzerine çıkar. Dokuzuncu günde tüm bu belirtilerin yanında dudaklarda ve yüzde mavileşme görülür.