e-Nabız Covid-19 korona virüs test sonucu öğrenme ve sorgulama ekranı

e-Nabız Covid-19 korona virüs test sonucu öğrenme ve sorgulama ekranı

Türkiye basınında yankı uyandıran ve kısa süre içerisinde birçok okurun merakını toplayan e-Nabız Covid-19 korona virüs test sonucu öğrenme ve sorgulama ekranı haberi ile ilgili güncel gelişmeleri kaleme almaya devam ediyoruz. 28 Haziran 2021 tarihli haberimizi okuyarak siz de en yeni ayrıntılardan haberdar olabilirsiniz.

Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte yapılan testlerinde sayısı artıyor. Test sayısının artmasının ardından yetkililer test sonuçlarının daha hızlı şekilde bildirilmesi için sonuçların e-Nabız sistemi üzerinden öğrenilmesine ilişkin bir çalışma başlatıldı.

Bilindiği gibi e-Nabız sisteminde vatandaşlar tüm sağlık geçmişlerine ilişkin bilgileri görebiliyor. Artık e-Nabız sistemi üzerinden koronavirüs testi sonuçları da görülebilecek.

E-Nabız Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir?

Koronavirüs testi yapılırken verilen barkod numarasıyla e-Nabız sisteminden test sonucu öğrenilmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra Covid-19 test sonuçları kısmına girin. Ardından açılan sayfada istenilen barkod numarasını girin ve sonucunuzu görebilirsiniz. Covid-19 test sonucunu görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://enabiz.gov.tr/PcrTestSonuc

E-Nabız nedir, nasıl girilir?

E-Nabız sistemi vatandaşların tüm sağlık bilgilerinin yer aldığı online sistemdir. Sistemde yapılan muayenelerin hangi hastanelerde, kim tarafından yapıldığına kadar detaylı bilgiler yer alır. Sisteme e-Devlet şifresiyle giriş yapılabildiği gibi mobil imza veya e-İmza ile de giriş yapılmaktadır. E- Devlet şifresi olmayanlar Aile Hekimine cep telefonu kaydının yapılmasının ardından telefona gelen şifreyle giriş yapılabilir.

E-Nabız geçmiş

E-Nabız sistemine giriş yapıldıktan sonra ekranda ilk olarak karşınıza geçmiş kısmı çıkar. Bu bölüme giriş yaparak daha önce yapılan tüm sağlık işlemleri görülmektedir.