Duygu Özaslan'ın hastalığı bulimia nervoza nedir, nasıl bir hastalıktır?

Duygu Özaslan'ın hastalığı bulimia nervoza nedir, nasıl bir hastalıktır?

Sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar ile geniş kitlelere adını duyuran Duygu Özaslan, basında yer alan kilolu fotoğraflarının ardından açıklamalarda bulundu. Bulimia Nervoza hastalığına yakalandığını duyuran Özaslan, bu hastalığın kilo almasına neden olduğunu açıkladı.

Sosyal medya fenomeni olan Duygu Özaslan birbirinden güzel paylaşımlar ile adından söz ettirirken, son günlerde basında yer alan kilolu fotoğrafları hakkında konuştu. Basında çıkan fotoğraflara göre fazla kiloları olan Duygu Özaslan, kilo aldığını onayladı ve kilo almasına sebep olan durumu ise açıkladı. Bulimia Nervoza hastalığına yakalandığını söyleyen Özaslan, bu hastalık nedeniyle hızla kilo aldığını belirtti. Hastalığının iyileşme döneminde olduğundan bahseden Özaslan, şu an iyi durumda olduğunu ve hızla toparlandığını açıkladı.

Duygu Özaslan'ın hastalığı bulimia nervoza nedir, nasıl bir hastalıktır?

Bulimia Nervozayım!

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlar ile takipçilerine ulaşan ve paylaştığı kusursuz fiziğiyle insanları kendine hayran bırakan Duygu Özaslan, son günlerde çıkan kilolu fotoğrafları ile birlikte hayranlarını şaşkına çevirdi. Magazin basınında çokça yer bulan Özaslan, fotoğraflarında sergilediği fiziğinden farklı bir fiziğe sahip olarak kameralara yansımasıyla eleştirilerin odağı oldu. Birçok eleştiriye maruz kalan Özaslan, çoğu hayranı tarafından ise destek mesajları aldı.

Duygu Özaslan'ın hastalığı bulimia nervoza nedir, nasıl bir hastalıktır?

Bulimia Nervoza nedir?

Bir yeme bozukluğu hastalığı olarak adlandırılan Bulimia Nervoza, hastanın atak geçirdiği sırada normal düzeninden fazla yemek yemesi hastalığı olarak açıklanmaktadır. Yalnız kalınan dönemde ortaya çıkan hastalık, düzensiz yemek yeme, fazla yemek yeme ve kilo almadan çekinme gibi özellikler sergilemektedir.

Yemek yeme ile ilgili olan hastalık, daha çok psikolojik sorunlar yüzünden ortaya çıkmaktadır. Yeme kontrolü sağlayamayan hastalar yeme-çıkarma durumu göstermektedir. Yeme ve çıkarma durumu sergileyen hastalar takıntılı hale gelerek kilo takıntısı yaşamaya ve sorunlarını çözemeyeceklerini düşünür. Bu nedenle düzensiz yemek yemenin ardından kilo almamak için kusma eylemi yapmaktadırlar. Kilo takıntısı yüzünden bu durumları sergileyen hastalar, zayıf kaldıklarında daha çok beğenileceklerini düşünürler.

Hastalığın belirtileri arasında vücut ağırlığında sürekli değişme, boğaz ve parmak etrafında kısmi yaralar yer almaktadır.

Tedavi edilmemesi halinde farklı kötü sonuçlar ortaya çıkaran hastalık, kalp yetmezliği, dişlerde aşınma ve çürük, reflü, polikistik over sendromu, yemek borusunda enflamasyon, laksatif bağımlılığı, peptik ülserler ve pankreatit, gözde damar çatlamaları, mide kanseri ve ölüm gibi farklı hastalıklar meydan getirebilir.

Duygu Özaslan kimdir?

17 Nisan 1991 İstanbul doğumlu olan Duygu Özaslan, Instagram ve Youtube’da paylaştığı içerikler ile büyük bir kitleye hitap etmeye başlamıştır. İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünü okurken sosyal medyada popüler hale gelen Özaslan, bu nedenler okulu bırakarak sosyal medyaya önem verdi. Lüks markalar ile anlaşma sağlayarak geçimini sağlayan Duygu Özaslan, bu markaları video ve fotoğraflarında kullanarak takipçilerine ulaştırmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.