18 Mart 2020 Çarşamba 13:47
Dudak estetiği nasıl olur?  2020 Dudak estetik fiyatları
Takip Et:

Günümüzde estetik sıkça tartışılan konuların başında gelmektedir. Kimileri estetiği desteklerken kimileri de estetiğe karşı çıkmaktadır. Estetikte en çok tercih edilenlerden birisi de dudak estetiğidir. Dudak estetiği yüzün estetik görünümünde oldukça etkilidir. Kadınlar tarafından büyük ilgi gören ve yaptırılan dudak estetiği yüzün görünümünü değiştirmektedir. Son zamanlarda popüler hale gelen dudak estetiğine sıkça başvurulmaktadır. Dudak estetiğine başvuran kişilerin belirli bir yaş grubu yoktur. Her yaş tarafından da tercih edilmektedir.

 Kalıtsal nedenlerden dolayı ince dudak görüntüsü yerine estetik operasyon ile kalın dudak sahibi olmak gençlerin ve yaşlanmayla dudak yapısının bozulması nedeni ile dudak estetiği yaptıran yetişkinlerin sayısı oldukça fazladır. Dudağın yapısı göz önünde bulundurulduğunda dudaklar, estetik operasyonlara karşı genellikle olumlu sonuçlar vermektedir. Dudak estetiği sayesinde dudağa hacim ve dolgunluk kazandırmaktadır. Zamanla dudak kontür çizgileri kaybolmaktadır. Fakar dudak estetiği ile kontür çizgileri eskisi gibi yapılmaktadır. Dudak estetiği başarılı geçmeyen kişilerin estetik mağduru olarak anılmasının en büyük sebebi dudak estetiğinin uzman hekimler tarafından yapılmamış olmasıdır. Dudak estetiği kişinin ağız yapısına ve yüz yapısına uyumlu olmalı ve orantılı şekilde yapılmalıdır.

Dudak estetiği nasıl olur?

Dudak estetiği dolgu işlemleri ile yapılmaktadır.  Dudak dolgu işlemleri iki türlü olmaktadır. Bu türler; geçici dudak dolguları ve kalıcı dolgularıdır. Geçici dudak dolgusu genellikle daha çok tercih edilmektedir. En sağlıklı yöntem olması ile de geçici dudak dolgusunu tercih eden kişilerin sayısı da oldukça fazladır.

 Dudaklara uygulanacak geçici dolgular, hyaluronik asitten oluşmaktadır.  Bu asit vücutta bulunan ve kişiye gençliği sağlayan maddedir. Bu dolgular dudağa özel olarak geliştirilmiştir. Geçici dudak dolgusunda bu dolgu daha etkili olmaktadır. Hyaluronik asit içeren dolguların 1 yıl kalıcılığı vardır. Kalıcı dudak dolgusu, dudakta istenen dolgunluğun ve hacmin kalıcı olmasıdır. Sağlık açısından kalıcı dudak dolgusunu sağlayacak dolgu maddesi mevcut değildir. Ayrıca ömür boyu kalıcılığı olan dolgu, dudak sağlığı için zararlıdır. Ameliyatla yapılan yağ enjektesi ile yağ dokusu dudakta kalıcı olmaktadır. Bu yağ enjektesi ise ameliyat tekniklerinden birisidir. Dudakların yapısında çok fazla sinir bulunduğundan dolayı uygulanacak bölgeye anestezi amaçlı krem sürülmektedir. Anestezi kremi etki göstermesinden 20 dakika sonra mikro uçlu iğneler ile dudak estetiğinde planlanan bölgeye dolgu maddesi enjekte edilir. İşlem yaklaşık olarak 15 - 20 dakika sürmektedir. İki seans halinde gelişen dudak estetiğinde seanslar arasındaki süre 9 aydır. İlk seansta dudak yapısında dolgunluk ve hacim gözle görülür şekildedir. Ve böylelikle dudak, estetik bir görünüme sahip olacaktır. Dudak estetiği sonrasında kişi normal yaşantısına hemen dönebilir. Dudakta estetik operasyonları; dudağın ince olması, asimetrik durması ve sarkması gibi sebeplerden dolayı yapılmakta, dudağa istenilen şekil ve dolguyu kazandırmaktadır.

Dudak estetiği sonrası

Dudak dolgu işlemi sonrasında bir miktar şişlik yaşanması normaldir.  Operasyonun ertesi günün şişlik fazla yaşansa da gün içinde bu şiş azalacaktır. Dudak dolgusundan sonra buz uygulaması operasyonun gerçekleştiği gün yapılmalıdır fakat bu uygulama ertesi gün yapılmamalıdır. Sıcak yemekten uzak durulmalıdır. Bir hafta sonrasında dudak, uygulanan dolgu ile uyum sağlamış hale gelir. Operasyon sonrasında morarma yaşanması olasıdır. Morarma bir hafta içerisinde düzelmektedir. Dudağa uyum sağlamayan dolgular dudakta sertlik ve topaklanma yaratmaktadır. Bu topaklanmalar genellikle geçicidir. Fakat kalıcı olması da söz konusudur. Bunun tedavisi için operasyonu gerçekleştiren uzman hakimle irtibat haline geçilmesi gerekir. Böyle durumların yaşanmaması için dudağa uygun olacak dolgular kullanılması gerekir.

Dudak dolgusu çeşitleri

Dudak dolgu çeşitleri kişinin istediği dudaklara kavuşmasına yardımcı olur. Fakat kişinin güzel bir görünüme sahip olması için dudak yapısına ve yüz yapısına uygun olacak dudak estetiği yaptırılması gerekmektedir.

Klasik Dudak:

 En çok tercih edilen dolgu çeşitlerinden olan klasik dolgu, doğallığı bozmadan uygulanır. Dudak şekli bozulmadan hacim ile dudağa dolgunluk kazandırır. Genellikle yaşlanma belirtileri nedeniyle başvuran hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Rubina Dudaklar

: Rubina dolgu işlemi ile dudakta olması gerekenden fazla hacim uygulanır. Çok fazla dolgun dudak sevenlerin tercih ettikleri dolgu çeşididir.

Eve Stili Dolgu

: Alt dudağa yapılan dolgu işlemidir. Dudak çerçevesi olmayan kişiler tarafından tercih edilmekte ve hacim kazandırılmaktadır.

Pierlique

: Dudak dolgu çeşitleri arasında daha çok dikkat çekmektedir. Dolgu alt dudağa hacim ve dolgunluk kazandırmaktadır. Dolgunun uygulandığı yer iki nokta şeklinde çıkıntılar halindedir.

Cupid Lip Stili

: Pierlique dudak dolgusunun üst dudaklara uygulanmasıdır. Ağız ve yüze göre noktalar belirlenir.

Melek Kanadı Dolgusu

: Çok fazla tercih edilen melek kanadı dolgusu, üst dudağa uygulanır ve vermilion adlı bölgeye dolgu yapılarak gerçekleştirilmektedir.

2020 dudak estetik fiyatları

Dudak estetik fiyatları oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Dudak estetik fiyatları estetiğin yapılacak mekanına göre değişiklik göstermektedir. Güzellik merkezi ve kuaförlerde ucuz fiyatlarda yapılan dudak estetiği sağlık açısından ve görünüm açısından önerilmemektedir. Özel kliniklerde dudak estetiği fiyatları 2.000 TL ve 3.500 TL aralığında değişmektedir. Estetik cerrahların yaptığı dudak estetiği yaklaşık olarak 4.500 TL ve 5.000 TL arasında değişmektedir.


Son Güncelleme: 18.03.2020 13:47
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler