Burun estetiği yapacaklar için önemli uyarılar

Burun estetiği yapacaklar için önemli uyarılar

Estetik bir görünüm elde etmek için veya sağlık sorunlarından dolayı pek çok vatandaş burun ameliyatı olmaktadır. Çoğu vatandaş ise ameliyat öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenleri merak etmektedir. İşte burun estetiği yaptıracaklar için önemli uyarılar.

Burun estetiği son yıllarda insanların en fazla talep ettiği ameliyatların başında gelmektedir. Burun ameliyatı olmayı düşünen vatandaşlar ise yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenleri merak etmektedir. Burun ameliyatı burun kemiğinde oluşan yamukluklar ve gereklilikten yapılabildiği gibi herhangi bir sorun olmadan sadece görüntü için de yapılabilmektedir. Burun ameliyatı öncesinde sarımsak, omega 3 bulunan besinler, balık yağı, zencefil, keten tohumu ve içinde E vitamini bulunan besinlerin tüketilmemesi gerekmektedir.

Tıpta bilinen adıyla rinoplasti olan burun estetiği, deviasyon tarzı sağlık problemleri olanların veya günümüzde gelişen trendlerle beraber sadece görüntü olarak burunlarından rahatsız olan kişilerin başvurduğu burun estetiği ameliyatı günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği ameliyatlar arasında yüksek sıralardadır. Bu ameliyat sonrasında pek çok insanın memnun kalması bu operasyonun sıklıkla tercih edilmesinde önemli referanslar sunmaktadır. Ancak bilinmesi gerekmektedir. bu bir ameliyat olduğu için öncesinde ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gereken durumlar bulunmaktadır.

İlk olarak sıkıntıları doktorla görüşerek sadece görüntüden dolayı veya herhangi bir sağlık sıkıntısı olup olmadığının doğru ve kesin olarak bildirilmesi gerekmektedir. doktorlara söylenilen sıkıntıların başında burun ucunun asimetriği, kısalığı, uzunluğu veya eğikliği olmaktadır.

Doktorunuzun sağlık konusunda bir sıkıntınız olmadığını ve ameliyatı yapabileceğini söylerse size yapılması ve yapılmaması gerekenleri içeren bir form verecektir. Bu formda uyku, yeme, içme, ilaç kullanımı, sigara kullanımı ve bazı vitaminlerin alınması gerektiğini söyleyecektir. Burun estetiği ve liposuction uygulamasında yapılması gerekenler hemen hemen aynıdır.

Doktorun özellikle üzerinde durduğu şeyler omega 3 tüketimi, balık yağı, zencefil, keten tohumu ve içerisinde E vitamini bulunan besinlerin kesinlikle tüketilmemesi gerektiği olacaktır. Daha öncesinde geçirilen bir ameliyat varsa doktora bunun bildirilmesi de gerekmektedir. aynı zamanda kullanılan ilaçlar varsa bunu da doktora bildirmeniz gerekmektedir. doktor uygun bulduğu taktirde kullanıma devam edebilirsiniz. Sigara ve alkol kullanımını ameliyattan en az 1 hafta öncesinde bırakmış olmanız gerekmektedir. aynı zamanda ameliyat sırasında oluşacak kanamayı en aza indirmek için verilen ilaçlar da operasyonun hemen öncesinde verilmektedir. Ameliyat sırasında ve sonrasında izlenmesi gereken yollar size cerrahi ekip sayesinde aktarılacaktır. Burun estetiği ameliyatı saç ekimi gibi riski en az olan cerrahi işlemlerden bir tanesidir.