17 Nisan 2021 Cumartesi 00:45
Burun estetiği fiyatları ne kadar? 2021 yılı burun estetiği ameliyat fiyatları
Takip Et:

Burun estetiği, burunda oluşan fonksiyonel ya da estetik problemlerin giderilmesi için yapılan cerrahi operasyonlardır. Burunda oluşan bu problemler gelişimsel, genetik ya da sonradan meydana gelen sebeplerden ötürü oluşabilir. Bu ameliyatlar sırasında yüzün genel yapısı da dikkate alınıp operasyonlar yapılır. Son dönemlerde sıkça tercih edilen ve gelişmiş teknolojilerden yararlanarak çok ilerlemiş olan burun estetiği ameliyatları için en fazla merak edilen konulardan biri de burun estetiği fiyatları olmuştur. Daha önceleri genelde tüm estetik ameliyatları yalnızca durumları iyi kişilerin yaptırdığı bir müdahale gibi bilinirken; şimdilerde,  artık hemen hemen herkes tarafından yaptırılan cerrahi müdahaleler haline gelmiştir. Her şeyde olduğu gibi estetik ameliyatlarda da çok sayıda hastane seçeneğinin olması ve bu hastanelerin aralarında rekabet etmesi, her bütçeye uygun olacak şekilde estetik fiyatları oluştu.

2021 burun estetiği fiyatları ne kadar?

Ülkemiz gerek burun estetiği gerekse diğer estetik dalları konusunda, bütün dünyada geçerli olan ve ses getiren ölçüde gelişmiştir. Hastanelerde bulunan ve estetik ameliyatlarda kullanılan ekipmanlar son teknolojiye uygun olacak bir şekilde dizaynı yapılmıştır. Ülkemizdeki doktorlar, bu alanda fazlaca başarılı operasyonlara imza atmış, yeni ameliyat yöntemleri geliştiren, çok sayıda ve farklılık gösteren, hastalara yapmış oldukları ameliyat sayesinde oldukça tecrübeli ve alanında uzmanlaşmışlardır. Bütün bunlar dikkate alındığında, hem gelişen teknolojiyi kullanma ve temin etmek için ödenen ücretler hem de doktorların sürekli kendini geliştirmesi ve daha önceleri mucize gibi görülecek işlemleri şimdilerde hastalarına oldukça başarılı bir şekilde uygulamaya yönelik olan yenilikçi yapıları hesaba katılırsa, burun estetiği fiyatları 2021 senesinde, daha önceki senelere odakla artış göstermiştir Ancak, her hastaya ait  özel bir tedavi yöntemi olacağından bu fiyatlar farklılık gösterecektir.

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları ne kadar?

Burun estetiği fiyatları, yapılan işlemlere ve bu işlemleri yapan doktorlara göre farklılık gösterirken ve hastaya özel belirlenen fiyatlar söz konusudur. Ayrıca kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ya da özel sağlık sigortalarına sahip olmaları da bu fiyatları etkilemektedir. Hasta, zorunlu bir hali olursa ve SGK kapsamına girmesi halinde, bu hastadan ücret talep edilmemektedir. SGK tarafından karşılanan ameliyatların içerikleri ise travma ya da nefes almayı ciddi anlamda zorlayacak hastalıklara bağlı gelişen burun sorunlarıdır. Bunun dışında zorunlu olmayan ve tamamen estetik bir kaygı taşıyıp yaptırılan ameliyatlardaysa Sosyal Güvenlik Kurumu bu ameliyatları ya tamamen karşılamaz ya da belli bir miktarını karşılayabilir. Devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları 2021 senesinde de bu kapsamda değerlendirileceğinden hastaların net bir fiyat alması için doktorları ile görüşmesi gerekmektedir.

Özel hastanelerde burun estetiği fiyatları ne kadar?

Özellikle, görsellik kaygısı taşıyan ya da çok ciddi ve tedavisi zor olan burun estetiği ameliyatları için özel hastaneler tercih ediliyor. Bu hastaneler, özellikle de gelişmiş şehirlerde bulunan özel hastaneler hem ekipman hem de doktor kalitesiyle dikkat çekmenin yanında farklı şehirlerden gelen hastalara bir otelcilik anlayışı ile hizmet verip, hastaların hem sağlıklarını hem de konforlarını oldukça önemserler. Bu sebeplerden ötürü, burada bulunan durumlardan herhangi birinde oluşacak olan fiyat artışı sebebiyle özel hastanelerde burun estetiği fiyatları 2021 senesinde, daha önceki senelere oranlar artış gösterecektir.

Burun estetiğinin fiyatları neye göre belirlenir?

Burun estetiğinde, ameliyattan önce kesinlikle doktorun ön muayene yapması gerekmekte ve bu muayene sırasında hastaya uygulanacak olan ameliyat tekniklerinin, bu ameliyat sırasında nelerin kullanılacağı, hastanın bu ameliyatlara uygun olup olmadığı ya da hangi operasyonlara uygun olduğu, hastanın istekleri doğrultusunda uygulanabilecek en uygun yöntemin hangisi olacağı, ameliyat için en uygun zamanın belirlenmesi gibi pek çok koşullara göre belirlenmektedir.. Bu muayene sırasında hastanın yaptırması gereken tahliller gibi bir takım işlemlerin olması halinde, burun estetiği fiyatları 2021 semesinde ön muayene ücretinde de farklılık göstermektedir. Yapılan bu işlemler ışığında, burunla ilgili tedavinin ameliyatsız ya da ameliyatla düzeltilmesine göre de estetik fiyatları farklılık gösterir. Ayrıca, 2021 senesinde geliştirilen ve daha güvenilir, daha rahat tedavi yöntemlerinin olması halinde, bu tedavi yöntemlerinin fiyatları da değişebilir.


Son Güncelleme: 17.04.2021 00:45
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler