Baby Face nedir? Baby face nasıl olunur?

Baby Face nedir? Baby face nasıl olunur?

İngilizce bir tanımlama olan ve halk arasında sıkça kullanılan baby face nedir ve baby face nasıl olunur sorularının yanıtını içeriğimizde derledik. İşte baby face olabilmek için yapabileceğiniz uygulamalar.

Bebek gibi pürüzsüz bir yüze sahip insanlar için baby face terimi kullanılmaktadır. Baby Face, İngilizce bir tanımlamadır ve bebek yüzlü anlamına gelmektedir. Erkeklerde sakalsız, siyah noktasız ve bakımlı yüzler, kadınlardaysa pürüzsüz, sivilcesiz, parlak ve canlı bir yüz için baby face terimi kullanılır.

Evde uygulayabileceğiniz maskelerle sizler de baby face bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüz nemlendirici maske

Kuru ve nemsiz ciltler için nemlendirici maskeler kullanabilirsiniz. İçindeki yumuşta sarısı cildinizi besler ve süt nemlendirerek yumuşaklık verir. Bu uygulamayı haftada bir kere yaparak baby face bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yüz nemlendirici maske nasıl hazırlanır?

Yüz nemlendirici maske hazırlamak için ilk olarak bir kapta yumurtanın sarısıyla bir kaşık sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze iyice yayın ve ince bir bezle örtüp 15 dakika bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra kağıt mendille silerek temizleyin ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Siyah noktalar için maske

Limon suyu cildin dezenfekte olmasını sağlar, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasını sağlar. Yoğurt ise cildi besleyerek nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Haftada bir kere uygulayacağınız limon suyu ve yoğurt maskesiyle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Siyah noktalar için maske hazırlarken ilk olarak yoğurtla limon suyunu bir kase içerisinde karıştırın. Karışımın gözlerine gelmemesine dikkat edin ve yüzünüze yayıp 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık su yardımıyla yıkayarak çıkarın.

Sivilceler için maske

Kanabahar yaprakları temizleyici ve sivilce yok edici fonksiyonuyla öne çıkar. Bu uygulamayı haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Sekiz adet kanabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağıyla blend edin. Karşımı sorunlu bölgeler üzerine yoğun olmak suretiyle yüzünüze yayın ve 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Kırışıklar için maske

Kaymak cildin yumuşayıp nemlenmesini sağlarken, cilde elastik bir görünüm kazandırır. Elma ise cildin diri kalmasını sağlar ve bu uygulamayı hafta bir kere yapabilirsiniz.

Bir adet soyulmuş elma ve üç kaşık kaymağı blend ederek birkaç dakika karıştırın. Karşımı cildinize yayıp temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. On dakika bekleyip, maskeyi silin ve yüzünüzü de ılık suyla yıkayın.

Yağlı ciltler için maske

Bal cildi yumuşatırken, limon suyundaki etken maddelerin daha iyi emilmesine yardımcı olur. Kıvamı Bu maddeler cildin yağ dengesini dengeler ve yağ salgıları sonucunda oluşabilecek sivilceleri önler.

Bir fincan kaşığı balı bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak şekilde sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza uyguladıktan sonra kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.