Açıklamaları ile dikkat çeken Serdar Savaş

Açıklamaları ile dikkat çeken Serdar Savaş

Son zamanlarda ülkeyi saran koronavirüs ile ilgili yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündeme gelen Serdar Savaş yetkililere ateş püskürdü. Yetkililerin yeterli önlemleri almadan normalleşme sürecine gittiğini ve yapılan yanlışın büyüklüğünden bahsettiği açıklamalarının gündeme oturması ile Serdar Savaş'ın kim olduğu bu aralar cevabı en çok aranan sorulardan biri haline geldi.

Serdar Savaş, son zamanlarda katıldığı canlı yayın ve intenet programlarında yaptığı açıklamalarla adından sıkça söz ettirmeye başladı. Tanımayan ve tanımayan herkes arama motorlarında Serdar Savaş hakkında bilgi toplamaya başladı. Okurların Serdar Savaş'ı bu kadar merak etmesinin sebebi ise özellikle şu an içinde bulunduğumuz Koronavirüs süreci ile ilgili yaptığı çarpıcı açıklamalar.

Beni dinlemek zorundasınız

Eğitim geçmişi köklü olan ve epidemiyoloji alanında uzman olan Serdar Savaş katıldığı bir intenet programında ''Beni dinlemek zorundasınız!'' şeklinde yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. Sosyal medyada paylaşılan covid-19 rakamlarının gerçeği yansıtmadığını dile getirirken yetkilelere de seslenmeyi ihmal etmedi. ''Eğer ben yalan söylüyor isem bakanlıkta ünvanı olan herhangi biri çıkıp yalan söylüyor desin.'' şeklinde açıklama yaptı.

1960 Ankara doğumlu olan Bayram Serdar Savaş, Türkiye'nin hatırı sayılır bilim insanlarından biri ve aynı zamanda siyasetçidir. Kabataş Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesine giderek Tıp ve Hukuk Lisans alanlarından diploma sahibi olmuştur. Eğitim hayatına yurtdışında devam etme kararı alan Savaş Londra Ekonomi Okulunda Sağlık Planlaması ve Finansmanı alanında, London School of Hygiene okulunda ise Epidemiyoloji ve İstatistik alanlarında eğitim almıştır. 1987 yılında Adana'da Sağlık Müdürlüğü görevinde bulunmuş ardından 1988 yılında ise Sağlık Bakanlığı'nda Bakan Danışmanlığı görevini üstlenmiştir Müsteşar yardımcılığı görevi de bulunan Savaş Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 'nün Avrupa Bölge Ofisinde çalışma imkanı bulmuş 1998 yılında ise emeklerinin karşılığını alarak Dünya Saülık Örgütü'nün Avrupa Başkan Yardımcılığı ünvanına sahip olmuştur.

Eğitim hayatı süresince biriktirdiği tecrübelerini hayata geçirmek için 2000 yılında ülkemize dönen Serdar Savaş; Birleşik Sağlık Sistemleri ve İleri Tıp Teknolojileri alanında çalışmalar yapmış ve GENAR Enstitüsünü kurmuştur. 2004 yılında DSP'nin parti meclisine seçilerek siyasete giriş yapmış ve 2009-2001 yılları arasında DSP'nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.