65 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşı kartı önerisi!

65 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşı kartı önerisi!

Aşı olan ve henüz aşı olmayan 65 yaşındaki vatandaşların aynı kısıtlamaya tabi tutulması sonrası uzmanlardan aşısını olan vatandaşlara aşı kartı verilmesi konusunda bir öneri geldi. Öneride aşı kartı olan kişilerin alınan kısıtlama tedbirlerinden muaf tutulmaları, kısıtlamaları devam eden aşı olmayan vatandaşların ise böylelikle aşı olmaya teşvik edilebileceği belirtildi.

Koronavirüs salgınna karlı aşı uygulamaları son hızıyla devam ederken vatandaşları aşı yaptırmaları için önemli bir ikna yöntemi konusunda öneride bulunan Prof. Dr. Zafer Kurugöl, aşı olan 65 yaşındaki kişilerin aşı olmayanlarla aynı kısıtlamaya tabi tutulduğunu ve bun vatandaşlara bir aşı kartı verilerek kısıtlamalardan muaf olması gerektiğini söyledi. Ege Üniversitesi'nde çocuk enfeksiyonları bölümünde bilim dalı başkanı olarak görev alan Kurugöl, aşı olmayan 65 yaş üzeri vatandaşların kısıtlanmasına devam edilmesinin böylelikle kendilerini aşı olmalarına karşılıkta teşvik etmiş olunabileceğini ifade etti.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşı kartı önerisi!

Bu güne kadar 65 yaş üzeri vatandaşların neredeyse yüzde 73 oranında bir aşılama yapıldığını söyleyen Prof. Dr. Zafer Kurugöl, aslında bu oranın istenilenin altında olduğu belirtti. Yeni uygulamaya alınan kısmi kapanma kararı ile 65 yaş ve üzeri vatandaşların kısıtlamaya tabi tutulduklarını ve bunların içinde aşılama yapılanlarında da dahil edildiğini söyleyen Kurugöl, aşı yaptırmış olan 65 yaş üzeri vatandaşlarda ağır hastalık riski çok düşük olduğunu ve bunlara bir aşı kartı verilerek getirilen kısıtlamalardan muaf tutulmaları gerektiğini kaydetti. Kurugöl konuşmasının devamında aşı olmayan kişilerin kısıtlamalarında devam etmeleri gerektiği ve böylelikle onları da aşılamaya teşvik etmiş olabileceklerini ifade ederek bu durumun diğer gruplar içinde yer alan kişilere de uygulanabileceğini söyledi.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar için aşı kartı önerisi!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.