Sevgililer günü evde nasıl kutlanır? Evde sevgililer günü kutlama önerileri

Sevgililer günü evde nasıl kutlanır? Evde sevgililer günü kutlama önerileri

Yılın her 14 Şubat günü Sevgililer Günü olarak kutlanan özel günün nereye dayandığı herkes tarafından merak ediliyor. Sevgililer Günü 3. yüzyılda Aziz Valentinus’un gizlice kıydığı nikahlara dayanıyor. Peki sevgililer günü nerede kutlanır? Sevgililer günü nasıl kutlanır? Sevgililer günü evde kutlanır mı? İşte detaylar...

Tarihi çok eskilere dayanan Sevgililer Günü, günümüzde birçok sevgili tarafından vazgeçilmezdir. Bu özel günde, herkes sevgilisini mutlu etmekye çalışmaktadır. Biz de bu özel günle ilgili neler yapmanız gerektiği konusunda size birkaç tavsiyede bulunacağız. Bize sorarsanız sevgililer gününde önceliğiniz, sevgilinize ayıracağınız zaman ve sevginizdir. Yapmanız gerekenleri sizler için hazırladık.

SEVGİLİNİZE ÖZEL HAZIRLANIN

Öncelikli olarak eşiniziz ya da sevgilinizin en sevdiği kıyafeti giyin ve en sevdiği kokuları üstünüze sıkın. Güne beraber başlamak için kahvaltıyı beraber yapmaya çalışın. Sizi oyalayacak bütün her şeyden uzaklaşarak yalnızca sevdiğinize odaklanın.

EVİNİZİ ISITIN

Eğer bu özel günde sevdiğinizi mutlu etmek istiyorsanız ona mutfakta özel şeyler hazırlayın. Mesela pasta üzerine krem şanti ile 'seni seviyorum' yazabilirsiniz. İsterseniz evinizi süsleyebilirsiniz. Kırmızı gül de vazgeçilmez bir hediyedir.

SEVDİĞİNİZİ ŞIMARTIN

Bu gün, sizlere özel bir gündür. Bu yüzden birbirinizi şımartmanız gerekir. Sürekli onunla ilgilenin ve ona özel olduğunu hissettirin. Mesela en özel fotoğrafınızı çerçeve haline getirip oturacağınız yerin duvarına asabilirsiniz. Film izleyelim maksadıyla fotoğraflarınızdan oluşan videoyu açabilirsiniz. Bunlar ufak sürprizlerdir. Onu mutlu edecektir.

KENDİNİZE GÜVENİN

Ufak sürprizler her zaman işe yarar. Bir mektup yazıp karşısında okuyabilirsiniz. Herhangi bir şarkıyı karşısında söyleyebilirsiniz. Onun en güzel özelliklerini yüzüne karşı söyleyebilirsiniz.

Resminizi çizin, şiir yazın, yalnızca ikinizin arasında geçen bir öykü kaleme alın. Eğer örgü örebiliyorsanız ona özel kaşkol ve bere de iş görür.

AKŞAM YEMEĞİ

Baş başa yapılan akşam yemekleri her zaman özeldir. Kendi evinizde sevgilinize özel yemekler hazırlamak onu çok mutlu edecektir. Masayı güzelce süsleyin. Ellerinizle yemekler pişirin. Bir de müzik eklediniz mi tamamdır. Kalp şeklinde kurabiyeler de yapabilirsiniz.

GÜL VE MUM

Her şeyi güzelce yaptıktan sonra sıra geldi film izlemeye. Güzel bir romantik film seçtikten sonra mısırınızı patlatın ve sevdiğinize sarılarak filmi izlemeye koyulun. Film bittikten sonra yatak odanıza kartlar takılı uçan balonlar koyun. Yatağınızı da güller ve mumlarla süsleyin.