Ana Sayfa TEKNOLOJİ O Özellik Sonraya Bırakılıyor

O Özellik Sonraya Bırakılıyor

Apple'ın yakın tarihte tanıtmaya hazırlandığı iOS yazılımının en güncel versiyonu iOS 12'nin Beta 7 sürümü yayınlandı. Merak edilen FaceTime grup görüşme özelliği ise ertelendi.

16
0

Apple’ın yakın tarihte tanıtmaya hazırlandığı iOS yazılımının en güncel versiyonu iOS 12’nin Beta 7 sürümü yayınlandı. Merak edilen FaceTime grup görüşme özelliği ise ertelendi.

Apple, 2018 yılının son çeyreğinde akıllı telefon piyasasını bir kez daha kasıp kavurmak istiyor. Bu kapsamda yeni modelleri ile beraber iOS yazılımının en güncel versiyonunu da tanıtacak olan firma kullanıcılarının deneyimlerini ve geliştiricilerin desteklerini sağlamak adına beta sürümlerini yayınlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Beta 7 sürümü yayınlanan iOS 12’de yeni yazılım güncellemesinden sonra gelen özellikler deneyimlenebiliyor. Firmanın paylaştığı Beta sürüme göre yapılan yorumlar ise genellikle iOS 12’nin beklenen performansı ve iyileştirmeleri vaat ettiğini ortaya koyuyor. Görsel anlamda yeniliklerin çok az olduğunı Beta deneyimlerine göre aktaran kullanıcılar, FaceTime için merak edilen ve yayınlanması beklenen özelliğin ise ertelendiğini fark ettiler.

FACETIME GROUP CHAT ERTELENİYOR

iOS 12 ile kullanıcılara sunulacağı bilinen Face Time’da toplu görüntülü konuşma özelliği ne yazık ki erteleniyor. Şimdilik üzerindeki çalışmaların devam ettiği açıklanan bu özelliğin iOS 12 resmi olarak yayınlandıktan bir süre sonra kullanıma açılacağı biliniyor. Apple’ın geliştirme çalışmaları konusundaki hassasiyeti ve kapalı kutu sistemine önem vermesi nedeniyle bu erteleme ise kullanıcılar tarafından anlayışla karşılanıyor. Genel olarak çalışmalarında ser verip sır vermeyen Apple, Face Time özelliğini muhtemelen iOS 12 resmi olarak yayınlandıktan sonra gelen iOS 12.1.1 sürümünde kullanıcılar ile paylaşacak. Şimdilik bu konuda net bir bilgi gündeme yansımıyor ancak firma genellikle bu politikayı izleyerek çeşitli geliştirmeleri zaman periyoduna yayıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here