Ana Sayfa TEKNOLOJİ Müjde Beta Olarak Yayınlandı

Müjde Beta Olarak Yayınlandı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Android Pie 9.0 için düğmeye bastı. Galaxy S9 başta olmak üzere bazı amiral gemilerinde Pie 9.0 Beta olarak kullanıma sunuldu.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, Android’in yeni güncellemesi Pie 9.0’ı Beta olarak kullanıma sundu. Cihazlara pek çok yeniliği beraberinde getiren güncellemenin 2019 yılında full olarak kullanıcılara sunulacağı duyuruldu. Samsung’un bir diğer yeniliği ise arayüz noktasında oldu. Firma geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlikte One UI arayüzüne geçileceğini duyurmuştu.

Normal Android görünümünden daha estetik bir kullanım sunmayı amaçlayan Samsung, yeni arayüz için de düğmeye basmış gibi görünüyor. Yeni arayüz de Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Galaxy Note 9 modelleri için kullanıma sunuldu.

Güncelleme İle İlgili Detaylar

Android Pie 9.0 güncellemesi yapay zeka noktasında büyük bir deneyim sunmakta. Cihazın kullanımını pratikleştirecek bir sanal buton eklendi ve uygulamalar menüsüne buradan kolaylıkla erişebilmekte. iPhone X modeline benzer bir kullanım olarak kullanıcılar parmağını yukarı kaydırdığında uygulamalara erişebilmekte.

Yeni güncellemeyle pilden de yüzde 30’luk bir tasarruf sağlanıyor. Arka plandaki uygulamaların çalışmalarını kısıtlayan yeni güncellemeyle pil ömrü de uzuyor. Yeni güncelleme, ortamdaki ışığa bağlı olarak ekran parlaklığını da otomatik olarak ayarlayabiliyor. Böylelikle kullanıcı manuel olarak parlaklığı ayarlamaya gerek duymuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here