Ana Sayfa GÜNDEM MGM, İstanbul İçin Bir Uyarı Verdi

MGM, İstanbul İçin Bir Uyarı Verdi

Rize ve Ordu'da meydana gelen sel ve taşkın hadiselerinin sonrasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün çeşitli illeri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı verdi.

16
0

Rize ve Ordu’da meydana gelen sel ve taşkın hadiselerinin sonrasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün çeşitli illeri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı verdi.

Mevsim normallerinin İstanbul’da Temmuz ayı boyunca dengesiz bir seyir göstermesinin ardından Ağustos ayında da hava muhalefetlerinin devam edeceği öngörülüyor. Bu anlamda Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üzerinden yayınlanan bir uyarı daha İstanbul için oldu. İstanbul’da öğleden sonra kısa sürecek olan sağanak ve gök gürültülü yağış bekleniyor. Ayrıca Ege’nin ve Akdeniz’in iç kesimlerinde başta olmak üzere Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Ordu ve Rize’nin bazı ilçelerinde meydana gelen taşkınların ardından bölgelerde sağanak yağış riskine karşı önlemler alınmaya devam ediyor.

SAĞANAK YAĞIŞ YAYILARAK DEVAM EDİYOR

Önceki gün Rize’de ve Ordu’nun Ünye ilçesinde meydana gelen sel ve taşkın olaylarının ardından bölgelerde su tasfiye çalışmaları devam ediyor. Alt yapıda büyük hasara yol açan ve dere taşkını ile sonuçlanan hadiseler sonrasında sağanak yağışın tekrar etkili olacağının duyurulması yetkilileri harekete geçirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için ise İstanbul, Manisa, Kütahya, Aydın, Samsun, Trabzon, Rize, Ağrı illerini kapsayan bir alan için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here