Zahide Yetişle 113 yaşındaki Şeker Teyze Zeliha

Zahide Yetişle 113 yaşındaki Şeker Teyze Zeliha

Zahide Yetiş'le programında ekranlara çıkan Zeliha teyze, şeker tüketerek 113 yaşına kadar geldiğini açıkladı. 113 yaşındaki Şeker Teyze Zeliha, sürekli şeker tüketiyor. Toz şeker ile zinde olduğunu belirten Zeliha teyze, bu hikayesi ile oldukça dikkat çekti.

Zahide Yetiş’in her gün yayınlanan Zahide Yetiş’le programında ekranlara çıkan ve Türkiye’nin tanıdığı Zeliha Teyze 113 yaşında. Uzun ömrü ve sağlıklı hali ile dikkatleri üzerine çeken Zeliha teyzenin sağlıklı olma ve uzun ömrünün sırları kendisine soruldu.

Zahide Yetiş’le programında hayat hikayesinin anlatan Zeliha teyze, uzun ömrünü her gün şeker tüketmeye borçlu olduğunu açıkladı. Günde 1 kilo toz şeker tükettiğini belirten Zeliha teyze, bu sayede dinç olduğunu belirtti.

Kendisine bu şeker tüketiminden dolayı şeker teyze dediklerini açıklayan Zeliha teyze, gün içerisinde sürekli şeker tükettiğini ve bu şekilde zinde kaldığını söylüyor. Genç yaşlardan itibaren şeker yemeye başladığını aktaran Zeliha teyze bu şekilde kendisini iyi hissettiğini ve uzun ömrünün sebebinin bu yediği şekerler olduğunu iddia ediyor.