Yusuf Karakaya kimdir? Survivor'da adını finale yazdıran Yusuf Karakaya hakkında bilgiler!

Yusuf Karakaya kimdir? Survivor'da adını finale yazdıran Yusuf Karakaya hakkında bilgiler!

Survivor’da finale kalan ilk isim belli oldu. Finale kalan ilk yarışmacı olan Yusuf Karakaya’nın kim olduğu merak ediliyor. İşte Survivor’da adını finale yazdıran Yusuf Karakaya hakkında bilgiler!

Survivor’da dün akşam yarı final heyecanı yaşandı. Yarı final etabında Yusuf Karakaya finale kalmayı başaran ilk yarışmacı oldu. Yusuf Karakaya’nın finale kalmasının ardından, yarışmacının kim olduğu merak konusu oldu.

Yusuf Karakaya Kimdir?

2 Ekim 1994 tarihinde Elazığ’da dünyaya gelen Yusuf Karakaya, 14 yaşına gelene kadar Elazığ’da yaşadı. Bir arkadaşının antrenmana çağırmasının ardından kick boksa başladı. Ailesinden destek göremeyen Karakaya hayallerinin peşinden gitti. Kulüp ona sonuna kadar destek oldu ve ilk girdiği Türkiye Şampiyonasında madalya kazanma başarısını elde etti. Ardından amatörde Türkiye geneli ve uluslararası başarılar yaşadı. 18 -19 yaşlarında artık profesyoneldi ve para kazanması gerekiyordu. Tunuvaya katılmak için Tayland’ın yolunu tuttu. O bölgenin kemeri için Amerikalı raikibiyle maça çıktı ve 4. rauntta rakibini nakavt ederek şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 sene kadar Tayland’da kaldıktan sonra Türkiye’den maç teklifi geldi. Zamanının en büyük dövüşçülerinden Nieky Holzken ile ringe çıktı, ancak bu maçta bunu kırıldı ve doktor kararıyla maç sona erdi. 6 sonra tekrardan ringlere döndü. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve maçı kazandı. Antrenmanlarına hala devam eden Yusuf Karakaya’nın en büyük hedefi birgün UFC’de Türk bayrağını dalgalandırmak.