Yeni Zombi Dizisi, S.O.Z: Soldados o Zombies'in Konusu ve Yorumu

Yeni Zombi Dizisi, S.O.Z: Soldados o Zombies'in Konusu ve Yorumu

Meksika yapımı, kıyamet sonrası korku temalı dizisi olan S.O.Z: Soldados o Zombies’in konusu, yorumu ve daha birçok merak edilen konuların bulunduğu içeriğimizle sizlerleyiz. Bu inceleme yazısında S.O.Z: Soldados o Zombies dizi konusu, yorumu, incelemesi, IMDb puanı, kaç bölüm ve sezon gibi aklınıza takılacak birçok sorunun yanıtlarıyla karşılaşacaksınız.

Yeni Zombi Dizisi, S.O.Z: Soldados o Zombies'in Konusu ve Yorumu

S.O.Z: Soldados o Zombies inceleme yazısında kesinlikle spoiler bulunmamaktadır.

Gelecek yıllarda bol miktarda zombi türleriyle karşılaşacağız gibi duruyor. Seneler önce The Walking Dead ile başlayan zombi serüvenine ilerleyen zamanlarda ise çeşitli uyarlamalarla devam ettik. Black Summer ya da To The Lake gibi yapımlar ile. Bu yapımlar ise şimdilerde yerini bir başka diziye bırakıyor. Nihayetinde izlemesi keyif veren iyi-kötü fark etmeksizin vakit geçirmemize sebep olan içerikler ortaya çıkıyor.

Birkaç gün önce Amazon Prime Video’da yayınlanan Meksika yapımı S.O.Z: Soldados o Zombies dizisi de bunlardan birisi. Diziye şöyle bir bakınca göze çarpan birtakım eksiklikler görülüyor. Ayrıca pek de iyi bir anlatısı bulunmuyor. Geçmişe baktığımızda, onca zombi türü dolu içeriğe, bu dizide zombi türünün ne kadar yetersiz olduğunu görebiliriz. Geçmişte pek çok öncü olmasına rağmen tür adına daha iyi kapasitede bir şeyler beklerken görememek biraz hayal kırıklığı.

S.O.Z: Soldados o Zombies Dizi Yorumu

Yeni Zombi Dizisi, S.O.Z: Soldados o Zombies'in Konusu ve YorumuPek de iyi bir anlatısı bulunmadığı kısmına değinmek gerekirse... Bunu bir önekle açıklamak daha kolay. Herkesin aklında yer edinen The Walking Dead ile başlayan tutku ve akıcılık, S.O.Z: Soldados o Zombies dizisiyle karşılık bulamamaktadır. Pek çok anlam verilemeyen alt metinler içermekte ve gelişemeyen bir kurguya sahiptir. Aynı zamanda kendine hayran bırakan bir karakter topluluğuna da sahip değil. En nihayetinde temposu ile akıcılık kazansa da yeterli seviyeye ulaşamamaktadır.

S.O.Z: Soldados o Zombies dizisini diğer yapımlardan ayrılmasını sağlayan tek bir kriteri bulunmaktadır. O da zombi sürüsü ile meşgul olan kartel çetesidir. Tüm bu serüven enfekte olmuş bir domuz sürüsü ile başlamaktadır. Domuz sürüsünün başlattığı bu akım ile Dünya gerçekten çekilmez bir hale ulaşmaktadır. Hikayenin merkezinde ise Alanso Marroquin yer almaktadır. Zombi istilası öncesinde Alanso’nun hapisten kaçmasını ve peşine polisleri takmasından sonra ise oğlu ile birlikte zombi sürüleriyle savaş verdiğini izleyeceğiz. Sonuç olarak akıcılık ve sürükleyicilik bir miktar karşılık bulsa da ortalama altı bir senaryo ve oyuncu kadrosu ortaya çıkmaktadır.

Yeni Zombi Dizisi, S.O.Z: Soldados o Zombies'in Konusu ve Yorumu

IMDb: 5,3

Yaratıcılığını Nicolas Entel ve Miguel Tejada Flores’in üstlendiği dizide görev alan diğer oyuncular:

 • Sergio Peris-Mencheta – Alonso Marroquín
 • Horacio Garcia Rojas – Commandante Rafael Becerril
 • Toby Schmitz – Agustus Snowman
 • Adria Morales – Elisa Cruz
 • Fátima Molina – Lilia Acal Prado
 • Heinar Alquicira – Peque
 • Emilio Galvan – Chupon
 • Mariano Ratto – Muneco
 • Rodrigo Alcántara – Tigre
 • Alejandro Henández – El Gigante
 • William Isaac – Johnny
 • Aisha Cruz – Dani