TRT1 Zinde Kal Sunucusu Psikolog kimdir?

TRT1 Zinde Kal Sunucusu Psikolog kimdir?

TRT 1 Zinde Kal programı sunucusu psikolog kim ve programın tekrarı ne zaman sorularının yanıtı araştırılmaya başlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı sponsorluğunda ekranlara gelen program sunucusu Sıla Saraç hakkında merak edilenleri içeriğimizde derledik.

TRT 1 ekranında koronavirüs sebebiyle evde kalan vatandaşlar için başlatılan ve her gün televizyon ekranlarında yayınlanacak ‘’Zinde Kal’’ programı sunucusu diyetisyen Sıla Saraç’ın kim olduğu merak edilmeye başlandı.

Zinde Kal programı hangi gün ve saatte yayınlanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TRT’nin ortak projesi ‘’Zinde Kal’’ vatandaşların evde kaldığı süre zarfında zinde kalmasını sağlayan egzersiz ve spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olabilmek için yayına başlamıştır. Zinde Kal programı hafta içi her gün TRT 1 ekranlarında saat 13.45’te yayınlanacak. Vatandaşların zinde kalmasını sağlayabilmek için evde bulunan eşyalardan spor malzemesi üretimi yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı sponsor oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Bakanlığın desteklediği programa ilişkin Twitter hesabından şöyle dedi;

“Evde kaldığımız süre boyunca oluşabilecek sağlık problemlerinin önüne geçmek için @trt1 ile “Zinde Kal” programına başlıyoruz. #EvdeKalHareketsizKalma diyerek başlattığımız çalışmalarımıza yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Bu zorlu süreci el birliğiyle aşacağız.”

Zinde Kal programı WhatsApp ve Skype

Zinde Kal programı WhatsApp: 0505 756 0229 üzerinden irtibata geçilebilirken,

Skype: Zindekal TRT

Zinde Kal programı sunucusu Sıla Saraç kimdir?

2012 yılında TED Ankara Koleji Özel Lisesi’nden mezun olan Sıla Saraç, 2016 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Yüksek İhtisas Üniversitesi Özel Koru Ankara Hastanesi’nde klinik diyetisten olarak çalıştıktan sonra Sorumlu Diyetisten unvanına sahip olan Saraç bu süre zarfında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personeli, Trükiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, IKEA personeli gibi kişilere KORU Hastanesini temsil ederek beslenmeye ilişkin eğitimler verdi.

Hastanede çalıştığı süre zarfında pek çok gebe, lohusa ve yeni doğan kongrelerine katılan Saraç, Sağlık Bakanlığı ve UNICEF onaylı Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi almış ve Emzirme Danışmanı unvanını almaya da hak kazanmıştır.

Sıra Saraç tıbbi ilgi alanları nelerdir?

Obezite ve Beslenme Tedavisi

* Kilo yönetimi ( ağırlık kazanımı- kaybı)

* Obezite ve Metabolik Cerrahi Öncesi ve Sonrasında Beslenme

* Mide Fıtığı ve Reflü Ameliyatları Sonrası Beslenme

* Gebelik Döneminde Kilo Yönetimi ve Sağlıklı Beslenme

* Emzirme Dönerminde Kilo Yönetimi ve Sağlıklı Beslenme

* Tamamlayıcı Besin (Ek Besin)’e Geçiş Dönemi Beslenme Rehberliği

* Polikistik Over Sendromu ve Beslenme Tedavisi

* Tip 2 Diyabet Beslenme Tedavisi

* Hiperlipidemi (Yüksek kolesterol, Trigliserit vb.) ve Beslenme Tedavisi

* Hipertansiyon

* Sindirim Sistemi Hastalıklarında (Reflü-Gastrit-Ülser, İBS, Çölyak, Besin Alerjileri ve İntöleranslarında) Beslenme Tedavisi

* Çocukluk – Ergenlik Dönemi Sağlıklı Beslenme Rehberliği