TRT 1 Benim Adım Melek dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri

TRT 1 Benim Adım Melek dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri

Benim Adım Melek dizisi' nin oyuncu kadrosu belli oldu. Açıklanan kadro ile beraber oyuncuların kim olduğu merak edildi.

Benim Adım Melek dizisi 25 temmuz perşembe günü Türkiye’nin açık hava müzesi bölgesi olan Gaziantep Urfa, Mardin ve İstanbul bölgesinde çekimlerie başlayacak. Fakat çekimlerin ana merkezi Gaziantep olacaktır. En son TRT1 ekranlarında Elimi Bırakma dizisinin yapımcılığını yapan Üs Yapım yine TRT1 seyircisi için Benim Adım Melek adlı yeni bir dram projesini üstleniyor.

İddialı dizinin başrollerinde ise Nehir Erdoğan ve Kutsi Uğur Yücel Kaan Çakır Şerif Sezer ve Rabia Soytürk ve Ulvi Kahyaoğlu gibi deneyimli isimle yer alacak.

Benim Adım Melek dizisinin Yönetmeni Kim?

Uzunca bir süre sektörde çalışan ama çok ciddi yapımların başında bulunmayan Cem Akyoldaş yönetmenlik koltuğunda bunun yanıda dizinin müziklerini ise Aydilge hazırlayacak ve seslendirecek.

Benim Adım Melek Ne zaman Başlayacak?

Dizi eylül ayının başında TRT1 ekranlarında seyirci ile buluşacak.

Benim Adım Melek dizisinin konusu

Gaziantep'de doğmuş ve yetişmiş hatta orda aşık olup evlenmiş üç çocuklu bir annenin acılarla dolu hayat hikayesini anlatıyor.

Benim Adım Melek Oyuncu Kadrosu

Nehir Erdoğan (Melek)

39 yaşında olan yetenekli oyuncu Nehir Erdoğan son yıllarda başarılı bir dizi oyuncusu haline gelmiştir. Yabancı Damat ve İkizler Memocan gibi dizilerde büyük çıkış yapan güzel oyuncu aslında İzmirlidir. 16 Haziran 1980 yılında dünyaya gelen oyuncu Mmarmara niversitesinde İktisat eğitimi sonrasında oyunculuğa olan yeteneğini fark edip Radyo Televizyon okumaya karar vermiştir. Koçum Benim dizisinde yer almış ve ardından oyunculuk eğitimi almak amacı ile Amerikaya gitmiştir. Yabancı Damat dizisinde kadın başrolü teklifi alan Erdoğan Türkiye ye geri dönüp bir çok projede yer almayı başarmıştır.

Benim Adım Melek dizisinde canlandıracağı melek karakteri ise hayatını çocuklarına adamış vefakar genç bir annedir. Kendi isteği ile ideallerinden çocukları için vazgeçen Melek aşkı karşısında Halil ile yeniden aşk yaşayacaktır.

Kutsi (Halil)

Aslında şarkıcı olan kutsi oyunculuk da yapabilmektedir. 16 Mart 1973 tarihinde Malatya'da dünyaya gelen ve asıl adının Ahmet Kutsi Karadoğan olan sanatçı 2000 yılndan beri piyasada besteci oyuncu ve şarkıcı olarak yer bulmaktadır. Erol Köse tarafından sesi fark edilmiş Kutsi Mimarlık eğitimini yarıda bırakıp kaset çalışmaları yapan kutsi Sinem Bayraktutar ile 8 yıl evli kalmı ve bu evlilikten Celin Ada adında bir çocuk doğmuştur. Doktorlar dizisinde yaptığı oyunculuk ile herkesin gönlüne taht kurmuştur.

Benim Adım Melek dizisinde Halil rolü ile yardımsever ve korkusuz bir adamın canlandırıp Meleğin hayatında onun acılarına merhem olacak biridir.

Kaan Çakır (Alpay)

Bodrum Masalı dizisinde Cahit Karakteri ile sergilediği performans ile seyirciler onu daha yakından tanıma imkanına erişti. 1977 İstanbul Bakırköy'de dünyaya gelen Kaan Çakır Lise dönemlerinde başarılı bir öğrenci olmasına rağmen İstanbul Üniversitesinde oyunculuk eğitimi almak için Konservatuvara gitmeye karar verdi. Ardınan Dormen titayrosunda kendini geliştirip 1999 yılında İstanbul Masalı dizisinde yer alıp tanınmaya başlandı. Ardınan leyla ile mecnun gibi popüler dizilerde de yer alan Çakır Diriliş Ertuğrul dizisinde Ögeday karakteri ile izleyicinin gönlünde taht kurmayı başardı.

Şerif Sezer (Melek’in Halası)

1973 yılında Bursa'da doğan deneyimli oyuncu 76 yaşında olmasına rağmen hala setlerde gençlere taş çıkaran Şerif Sezer hayatını tiyatroya adayanlardandır. Bulunduğu başlıca önemli projeler Dila Hanım, Yer Gök Aşk, Lale Devri ve Asmalı Konak gibi yapılarda rol alarak kariyerine önemli projeler eklemiştir. En önemli olarak dünya çapında izlenen Karagül dizisinde canladırdığı Kkadriye karakteri ile herkesin aklında yer etmiştir.

Rabia Soytürk (Melek’in Kızı)

Asıl işi hemşirelik olan güzel oyuncu kendi yeteneklerinin farkına varması ve Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk eğitimi almış ve ilk olarak Şahsiyet dizisinde ardınan Gülperi dizisinde rol alan güzel oyuncu 1.66 cm boyunda 53 kilo olan Rabia Soytürk 11 mart 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Ulvi Kahyaoğlu (Melek’in Oğlu)

Genç bir tiyatro oyuncusu olan Ulvi Kahyaoğlu en son Ölmez Ağaç Efsanesi ve Diyelim ki Birlikteyiz gibi oyunlarda yer almıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. İlk dizi deneyimini ise Bir Doğu Masalı dizisinde yaşayacaktır.

Benim Adım Melek Dizisinde meleğin haşere olan çocuğudur.

Uğur Yücel

26 Mayıs 1957 tarihinde İstanbul'da doğan başarılı oyuncu efsane senaryolar ve seslendirdiği karakterler ile ciddi anlamda türkiyenin gündemine oturmuştur. Zamanın en önemli Tiyatro topluluklarından olan Kenter Tiyatrosu ve Dormen Tiyatrosu gibi toplulukarda bulunan Uğur Yücel 1985 yılında ilk kez bir sinema filmde yer almış ve Aramızda Kalsın dizisi ile yükselişe geçmiştirç Ardından Familya İçerde, Nefes Nefese Muhteşem İkili, ve Yüzleşme dizileri kadrosunda başrol üstlenmiştir.