The Taste Türkiye yarışmaya kim veda etti, kim elendi? 22 Temmuz elenen yarışmacı kim?

The Taste Türkiye yarışmaya kim veda etti, kim elendi? 22 Temmuz elenen yarışmacı kim?

Fox TV ekranlarının ünlü yemek yarışması The Taste Türkiye'de yarışmaya kim veda etti, kim elendi ve 22 Temmuz'da elenen yarışmacı kim sorularının yanıtı izleyiciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Programın son bölümü 15 Temmuz özel yayını sebebiyle ekranlara gelmemişti.

Türkiye’de öne çıkan şeflerin liderliğinde yayınlanan The Taste Türkiye, saat 20.00’de Fox TV’de ekranlara gelmekte. Yarışmada final heyecanı yaşanmaya başladı ve yarışmacılar arasında da heyecan top noktaya ulaşmış durumda. Şeflerin de en az yarışmacılar kadar büyük bir mücadele ortaya koyduğu yarışma programında jüri üyeleri arasında Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rıfat İnce gibi isimler yer almakta.

Provizyon Medya imzasıyla Fox TV ekranlarına gelen The Taste Türkiye, 15 Temmuz Fox TV özel yayını sebebiyle ekranlara gelmemişti. Bundan dolayı programın yeni bölümünün 22 Temmuz Pazartesi saat 20.00’de yayınlanacağı belirtilmişti.

The Taste Türkiye Jüri Üyeleri

Şemsa Denizsel Kimdir?

1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Şemsa Denizsel, London College of Printing’de aşçılık eğitimi almış, çok sayıda basın kuruluşunda yemek fotoğrafı stilisti olarak görev almıştır. BÜMED Burc lokelinde iki yıl boyunca işletmeci olarak çalışan Denizsel, 6 yıl boyuna Kulaktan Dolma Tarifler isimli köşe yazısı yazmıştır. Denizsel, hali hazırda Kantin restoranda Yeni İstanbul Mutfağı yapmaya devam etmektedir.

Rafet İnce Kimdir?

1981 yılında Konya’nın Ereğli İlçesi’nde dünyaya gelen Rafet İnce, 38 yaşındadır ve Türkiye’nni en ünlü mutfak şefleri arasında yer almaktadır. Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nde öğrenim gördükten sonra aşçılık hayatına başlayan Rafet İnce, Lizbon’da 4 yıl boyunca aşçılık eğitimi almıştır. Ardından Lizbon ve İtalya başta olmak üzere pek çok otelde görev yapan İnce, 2001 yılında Türkiye’ye dönmüş ve 2001-2005 yılları arasında Bodrum’da birçok otelde aşçı olarak görev yapmıştır.

Ali Ronay Kimdir?

Gastronomi konusunda 19 yıllık yurt dışı ve yurt içi deneyimine sahip Ali Ronay, 27 yaşında bir baş aşçıdır. Anadolu Türk Mutfağını dünyaya tanıtabilmek için 10 yıl boyunca Anadolu Mutfak Kültürleri üzerine araştırmalar yapan Ronay, yenilikçi tarzı geleneksel tatlarla buluşturmuştur.

The Taste Türkiye Yarışmasına İlişkin Detaylar

The Taste Türkiye jürileri Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rafet İnce hangi yemeği hangi yarışmacının hazırladığını bilmeden yalnızca tadarak değerlendirmekte ve başarılı buldukları adayları kendi takımlarına dahil etmektedir. Eleme turunda tattığı yemeği kimin hazırladığını bilmeyen jüri üyesi, kendi ekibinden bir ismi eleme riskiyle karşı karşıya kalmaktadır.

Programdaki misafir şeflerin belirlemekte olduğu konseptte yemek hazırlayan takımlar arasından en başarılı performansı sergileyen yarışmacı dokunulmazlık kazanabilmektedir. Mutfak becerisine güvenen şef adaylarını bir arada toplayan yarışmada, uzun bir yarışma sonucunda bir kişi büyük ödülü almaya hak kazanacak.