Ramo dizisi Hasan kimdir? Gerçek adı nedir? İlker Aksum hakkında bilgiler

Ramo dizisi Hasan kimdir? Gerçek adı nedir? İlker Aksum hakkında bilgiler

Show TV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Ramo dizisinde, Ramo’nun abisi Hasan’ın kim olduğu merak konusu oldu. İzleyiciler Ramo dizisi Hasan kimdir, gerçek adı nedir sorularının yanıtını araştırıyor. İşte Hasan rolüne hayat veren İlker Aksum hakkında bilgiler.

Show Tv ekranlarında ilk bölümü yayınlanan Ramo dizisi, izleyicilerin büyük beğenisi topladı. Dizi, efendisine başkaldıran Ramo’nun hayat hikayesini konu ediniyor. Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan dizide, Ramo’nun abisi Hasan karakteri oldukça ilgi çekti. Hasan karakterini, başarılı oyuncu İlker Aksum canlandırıyor.

Ramo dizisi Hasan kimdir?

Hasan, Ramo’nun abisi saf ve deli dolu bir adamdır. Hırsları ile mücadele etmeyen, karısı ve çocukları ile mutlu bir hayat sürmektedir. Ailesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan Hasan, kardeşi Ramo’yu her zaman destekleyip yanında duracak olan insanlardan biridir.

İlker Aksum kimdir?

Ramo dizisi Hasan kimdir? Gerçek adı nedir? İlker Aksum hakkında bilgiler

İlker Aksum, 30 Kasım 1971 yılında Isparta’da doğmuştur. İlkokulu, Etimesgut Şeker İlkokulu’nda, liseyi Mehmetçik Lisesi’nde okumuştur. Ardından 1989-1993 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarından mezun olmuştur.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Aksum, ilk profesyonel rolünü ‘’Hamlet’’ oyununda Ophelia karakterini canlandırarak sergilemiştir. 1996 yılında İstanbul’a yerleşmiş, Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nda kısa bir süre çalışmıştır.

Sır Dosyası adlı dizide bir bölüm yer aldıktan sonra Taylan Biraderler ile tanışmış ve ‘’Çarli’’ dizisinin Afakan Dayı’sı olmuştur. 2006 yılında ilk sinema filmi olan ‘’Küçük Kıyamet’’ ile 28. SİYAD Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü almıştır.

‘’Yabancı Damat’’ adlı fenomen dizide hayat verdiği ‘’Ruşen’’ karakteri ile oldukça sevilmiştir. 07 Ekim 2012 tarihinde yapılan 49. Uluslar arası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde İclal Aydın ile sunuculuk yapmıştır.