Öğretmen dizisi Metin Müdür kimdir? Gerçek adı nedir? Şerif Erol hakkında bilgiler

Öğretmen dizisi Metin Müdür kimdir? Gerçek adı nedir? Şerif Erol hakkında bilgiler

Fox TV ekranlarının yeni dizisi Öğretmen dizisinde yer alan Metin Müdür karakterini canlandıran oyuncunun kim olduğu ve Metin Müdür ile Akif Hoca arasındaki bağlantı merak edilen konular arasında yer aldı.

Fox TV’nin yeni dizisi Öğretmen, tanıtımıyla büyük dikkat çekmişti. İlk bölümü ile ekranlara gelen dizi büyük beğeni kazandı. Dizide Emniyet Müdürü olan Metin karakteri ikinci bölüm ile daha da önemli biri oldu. Metin Müdür’ün Akif Hoca ile bir bağlantısı olduğu ortaya çıktı.

Akif Hoca, öğrencileri rehin almıştı. Daha sonra çocukların uzun süredir yemek yiyemediğini ve içeriye daha önce açılan yerden yemek getirmesi gerektiğini söyleyen Polis Müdürü Metin içeriye girdi ve Akif Hoca ile sarmaş dolaş oldu. Bu durum herkesin kafasını karıştırdı. Akif Hoca ile bağlantısının ne olduğu merak ediliyor.

Öğretmen Dizisi Polis Müdürü Metin Kimdir?

Fox TV ekranlarının yeni dizisi Öğretmen ilk bölümü ile büyük beğeni kazanmayı başardı. Dizide yer alan Metin karakteri daha önce yine Fox TV ekranlarında yayınlanan Kadın dizisinde Enver karakteri ile izleyiciyle buluşmuştu. Öğretmen dizisinde Polis Müdürü Metin olarak izleyicinin karşısına çıkan oyuncunun gerçek adı Şerif Erol’dur.

Şerif Erol Kimdir?

1963 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde doğmuştur. 57 yaşında olan oyuncu oynadığı dizilerde ve filmlerde gösterdiği performans ile beğenilen ve dikkatleri çeken bir oyuncudur.

Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünde okumuş ancak bölümü tamamlamadan Ekonomi Bölümüne geçiş yapmış ve bu bölümden mezun olmuştur. Üniversite okurken Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları topluluğuna katılmıştır. Burada oyunculuk eğitimi almıştır.

Üniversiteyi bitirdikten sonra tiyatro sahnelerinde yer alan Şerif Erol, şimdiye kadar birçok tiyatro oyununda yer almıştır. Oyunculuğun yanı sıra senaryosunu kaleme aldığı diziler de bulunmaktadır. 2005 yılında Hırsız Polis dizisinin, 2007 yılında Bıçak Sırtı, 2012 yılında Koyu Kırmızı dizilerinin senaryosunu yazmıştır.

İlk kez kamera karşısına 2014 yılında Şeref Meselesi dizisi ile çıkmıştır. Daha sonra 2015 yılında Kalbim Ege’de Kaldı dizisinde ve 2016 yılında Hangimiz Sevmedik dizisinde rol almıştır. 2017 yılında Yol Ayrımı sinema filminde oynayan usta oyuncu daha önce Süt, Bahtı Kara, Tabutta Rövaşata, Seni Seviyorum Roza adlı yapımlarda da oynamıştır. Son olarak Fox TV ekranlarında Kadın dizisinde Enver karakterine hayat veren oyuncu yeni dizi Öğretmen dizisinde Metin Müdür karakterine hayat vermektedir.

Akif Hoca’nın Metin Müdür İle Bağlantısı Ne?

Akif Hoca, öğrencilerine ders vermek istemektedir. İlk amacı budur. İkinci amacı ise Rüya’nın katilinin kim olduğunu veya intihar etmesine hangi öğrencinin sebep olduğunu ortaya çıkarmaktır. Yapan kişiyi bulup o kişinin yaptığı bu sorunsuzca davranışın sonuçları ile yüzleştirmeye çalışmak.

Akif Hoca, öğrencilerine ders vermek için kendi mesleğini ve geleceğini çöpe atmıştır. İçeriden birilerinden de destek olması gerektiğini düşünerek dostu olan Metin ile bu durumu paylaşmış ve ondan sonra harekete geçmiştir. Akif Hoca verdiği bu karar ile hem eşinin kazasına sebep olan kişiyi hem de Rüya’yı intihara sürükleyen kişiyi veya kişileri ortaya çıkaracaktır. Bunun için kendini ve geleceğini önemsememiş ve doğruların çıkması için riskli bir olaya adım atmıştır.