Öğretmen dizisi Akif Hoca kimdir? Gerçek adı nedir? İlker Kaleli rol aldığı yapımlar

Öğretmen dizisi Akif Hoca kimdir? Gerçek adı nedir? İlker Kaleli rol aldığı yapımlar

Son zamanların merakla beklenen dizisi haline gelen Öğretmen dizisi baş karakteri Akif Hoca ile çok konuşulacağa benziyor. İşte Farklı konusu ve yetenekli oyuncuları ile dikkatleri üzerine çeken Öğretmen dizisi Akif hocanın kim olduğu ve gerçek adı.

Fox Tv ekranlarına bomba gibi bir giriş yapma umudu ile yola çıkan ve farklı konusu ile tanıtımından beri merakla beklenen Öğretmen dizisinde Akif öğretmen en merak edilen karakter oldu.

Kadrosunda son zamanların en yetenekli oyuncularını barındıran Fox Tv dizisi Öğretmen’in 4 Martta izleyici karşısına çıkması bekleniyor. Dizinin tanıtımında dikkatleri üzerine çeken Akif Hoca ise ana karakter olacak.

Akif Hoca mezuniyetlerine az kala öğrencilerine öyle bir ders verecek ki bu ders öğrencilerin hayatları boyunca unutmayacağı bir ders olacak.

Rüya isimli bir kızın intihar etmesi sonrasında kimsenin bu durumu umursamadığını fark eden Akif Hoca, bu intihar olayından sorumlu olanları bulmadan o sınıfı mezun etmemeye yemin etmiştir. Bu sebepten ötürü sınıfa bir oyun oynar.

Öğretmen dizisi Akif Hoca gerçek adı ve hayatı

İlker Kaleli’nin başrolünde olacağı Öğretmen dizisinde Akif Hoca karakterine hayat vermesi kesinleşen yakışıklı oyuncu Poyraz Karayel ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. 11 Mayıs 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Kaleli oyunculuk üzerine Londra’da bulunan Londra Oyunculuk Atölyesinde eğitim aldı. İlk defa kamera karşısına 2012 yılında ki Kayıp Şehir adlı dizi ile çıkan İlker Kaleli dizide İrfan karakterine hayat vermesi ile sektöre giriş yaptı.

Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunu olan Kaleli Şahika Takand oyunculuk üzerine eğitimler almıştır. Kız Meselesi, Dip, Silsile, Son ve Kayıp Şehir adlı yapımlarda görev almıştır.