O Ses Türkiye blok ya da bloklama nedir, neden uygulanıyor, nasıl uygulanıyor?  O Ses Türkiye Bloklama sistemi ayrıntıları

O Ses Türkiye blok ya da bloklama nedir, neden uygulanıyor, nasıl uygulanıyor? O Ses Türkiye Bloklama sistemi ayrıntıları

O Ses Türkiye 2019'da yeni bir formatla başladı. Jürilerin artık birbirini bloklayabildiği sistemde izleyiciler tarafından merak konusu oldu. O Ses Türkiye Bloklama sistemine dair tüm ayrıntılar.

O Ses Türkiye 2019 izleyici karşısına yeni bir format ile çıktı. Yeni formata göre jüriler birbirlerini bloklayabiliyor.

Blok veya bloklama, dört jüri üyesinden biri beğendiği yarışmacının diğer jüri üyeleri tarafından seçilmesini istemediğinde üyelerden birini bloklayabiliyor.

Bloklama işlemi gerçekleştiğinde ise bloklanan jüri üyesi artık o yarışmacı ile çalışamıyor. Yani yarışmacı bloklanan jüriyi seçemiyor.

O Ses Türkiye bu blok sistemi ile daha da eğlenceli bir hal almış durumda. Çünkü jüri üyeleri birbirlerini blokladıklarında stüdyoda uzun süre eğlenceli anlar yaşanıyor. Bloklama sistemi devreye sokulmuş olsa da jüriler bunu çok kullanmak istemiyor. Çünkü bu yöntem nadir kullanılan bir yöntem.