Netfix dizisi Angeliena Filminin Konusu nedir ?

Netfix dizisi Angeliena Filminin Konusu nedir ?

Angeliena filmi neyi konu edinmekte, film neyi anlatmakta, filmin oyuncuları kimler? Bu soruların cevapları ve detaylar haberimizde..

Bu içeriğimizde sizler için Angelina filminin konusunu yorumunu incelemesini eleştirisini yönetmenim kim olduğunu senaristini oyuncularının kim olduğunu karakterlerini ve yayınlanma tarihi ile fragmanını özetini analizini gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız keyifli okumalar dileriz.

Her zaman olduğu gibi son zamanlarda da sinema ve dizi dünyasında bir klişe olmaktan öteye geçerek artık insanların hayatından kesitler olarak anlatılan başkaldırı içerikli yapımlar oldukça dikkat çekmektedir. Son zamanlarda gündemde olan diziler gibi burada da kendi benliğimizi bulmak kendi kriterlerimize oluşturmak ve bunlar için elimizden geleni yaptığımız ayakta durmaya çalıştığımız içerikler bu filmde de mevcut. İnsanlar toplu halde yaşamak için siyasilerin getirdiği kurallara uymakla yükümlü olmakla birlikte aslında içinde bir canavar yattığını bu tarz filmlerde daha net görmektedir.

İnceleyeceğimiz filmde Güney Afrika'dan kopup gelen bir hikaye karşımıza çıkmakta. Bu hikayede siyasi gelişmelerin yanı sıra her zaman işlenesi bir konu olan alt ve üst sınıf farkı ve bu fark arasında hak dengesizliklerinin yaşanması Angeliena filminin çok kısa bir özeti olarak söylenebilir. Filmin adı başroldeki kadın karakterden gelmekte. Angeliena isimli kadın bir park görevlisi olarak çalışmaktadır işini çok severek yapmakta. Hatta işin o kadar severek yapmaktaki kirli arabaları sildikten sonra onların üzerine gül bırakmayı hiçbir şekilde ihmal etmemektedir.

Angeliena filminin konusu

Film genel olarak hayat pahalılığı düşünmeden herkesin hayallerinin olduğunu ve bu hayallerin peşinden koşa bileceğini öne sürmektedir. Yönetmen ve yazar olan Uga Carlini bu konsepti oldukça iyi işlemektedir. Kahramanımız olan kadının da bu tarzda bir hayali vardır. İmkanları olmasa da sırt çantasını alıp bütün dünyayı gezmeyi isteyen bir kadın karakteri vardır karşımızda. Ve kadın kahramanımız bunun için bir sürü para biriktirir para biriktirmesi çok uzun sürmesine rağmen amacına ulaştığı kısım oldukça heyecan vericidir. Oyuncu kadrosu daha iyi olsaydı belki daha tutabilecek bir film olurdu. Ancak yine de hayalleri gerçekleştirme heyecanını yaşamak için bile izlenebilecek bir film. Filme bir puan vermemiz gerekirse on üzerinden altı vermemiz yerinde olacaktır.

Filmde rol alan oyuncu kadrosu

  • Euodia Samson – Angeliena
  • Neo Carlini-Vidulin – Stefanus
  • Roka Carlini-Vidulin – Adrianus
  • Robin de Bruyn – Grace
  • Gary Green – Beggar
  • Sandra Prinsloo – Moira
  • Thapelo Mokoena – Dr. Alasa
  • Tshamano Sebe – Mr. Majaba ve diğer.

Bu içeriğimizde sizlerle Angeliena filminin konusunu ve bir yorumunu paylaştık. Filmi izleyip izlememek sizin tercihiniz. Her iki ihtimalde de sizlere iyi seyirler dileriz. Bu tarz film yorumlarımız için bizi takipte kalın.