Meryem Uzerli Netflix dizisi Dark'da mı oynayacak?

Meryem Uzerli Netflix dizisi Dark'da mı oynayacak?

Bir süredir ekranlara uzak kalan Meryem Uzerli'nin Netflix yapımıyla anlaşmaya varmak üzere olduğu öne sürüldü. Ünlü oyuncunun takipçileri Meryem Uzerli Netflix dizisi Dark'da mı oynayacak sorusunun yanıtını aramaya koyuldu.

Almanya’da pek çok dizi ve filmde rol aldıktan sonra Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakterine hayat veren ve kitleler tarafından kısa süre içerisinde tanınan Meryem Uzerli’nin Dark dizisinin 3. sezonunda rol almaya çok yakın olduğu öğrenildi.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Suzi karakterine hayat veren Meryem Uzerli, Netflix’te yayınlanan Alman dizisi Dark için deneme çekimi verdi. Proje yaratıcıları Baran bo Odar ile Jantje Friese’nin beğenisini toplayan Meryem Uzerli’nin ilerleyen günlerde Dark dizisinin üçüncü sezonu için kameraların karşısına geçebileceği aktarılıyor.

20 Ekim’de İstanbul’a gelecek

Yapıma dahil olabileceği ihtimali üzerinde durduğu için festival davetlerini reddeden Meryem Uzerli, 20 Ekim günü Kovan filmi sebebiyle İstanbul’a gelecek. Uzerli, 76. Venedik Film Festivali ve Microsoft Tiyatrosu’nda düzenlenen Emmy ödüllerine katılmıştı.